Wersja beta
  • Warsztaty
  • Wykład
  • Wystawa

Przyszłość (bez) pracy. Rynek pracownika czy technologiczne bezrobocie?

26 października 2017

Rynek pracy w Polsce podlega radykalnym zmianom. Spadające bezrobocie, stabilny wzrost gospodarczy i procesy demograficzne sprawiają, że coraz częściej mówi się o "rynku pracownika". W największych miastach bezrobocie oscyluje wokół poziomu pełnego zatrudnienia, pensje rosną, a coraz więcej pracodawców narzeka na "brak rąk do pracy". Dla pracowników to dobre wieści - czy jednak aby na pewno?

Cykl debat WIDOKI NA PRZYSZŁOŚĆ

26 października 2017 - 30 czerwca 2018

"Widoki na przyszłość" to cykl debat, w którym eksperci i ekspertki wywodzące się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego toczą dyskusję o średnio- i długofalowych scenariuszach na przyszłość Polski i świata. Będziemy rozmawiać m. in. o przyszłości rynku pracy, wpływie zmian klimatycznych na Polskę, rewolucji sztucznej inteligencji, czy tym, jak będą wyglądały uniwersytety jutra.
"Ludzie UW" prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie oni tworzą przyszłość: Polski, regionu, świata. Prezentując ten ogromny potencjał intelektualny "Widoki na Przyszłość" pragną w wyważony i merytoryczny sposób wpływać na debatę publiczną.

Impreza

Piknik Pokoleń

2 września 2017, godz. 12.30

Klub Absolwentów UW zaprasza na czwartą edycję „Pikniku pokoleń” w ramach Parady Seniorów „Dojrzali Wspaniali”. W tym roku Piknik Pokoleń odbędzie się na terenie kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie to okazja do spotkania międzypokoleniowego, na którym obok siebie bawić się będą przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Tradycyjnie, oprócz finałowego koncertu estradowej gwiazdy, do tańca będzie przygrywać Dj […]

Audycja radiowa

Kampus UW

7 marca 2015 – 3 grudnia 2016

Redaktor Maciej Kwiek, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (2010) oraz członek Klubu Absolwentów UW, rozmawia co miesiąc ze znanymi absolwentami Uniwersytetu. Od swoich gości wydobywa często ciekawe i nieznane szerszej publiczności historie związane ze studiowaniem na Uniwersytecie. Poniżej można znaleźć odnośniki do kolejnych audycji. Zachęcamy do słuchania!

Powrót do wydarzeń bieżących