Klub Absolwentów UWłączymy, inspirujemy i angażujemy

Gra

W.A.G.A.R.Y. – Wielka Animacyjna Gra Aktywizująca RozumY

21.03.2023
Mokotowska 16/20
☀️ Co? – W.A.G.A.R.Y. czyli Wielka Animacyjna Gra Aktywizująca RozumY
🕙 Kiedy? – 21. marca 2023, 10:00-14:00
📌 Gdzie? – Wydział Pedagogiczny UW, ul. Mokotowska 16/20
👥 Dla kogo? – Całych klas, nauczycieli, uczniów szkół podstawowych i średnich, przyjaciół UW oraz wszystkich zainteresowanych
📜 Vagari, czyli łaciński czasownik oznaczający “włóczyć się, tułać, błąkać bez celu”, już około 150 lat temu pojawił się jako makaronizm w slangu uczniowskim. Najpierw mówiono “idę vagari”, później coraz częściej “idę na wagary”, aż w końcu pojawiło się słowo “wagary” czyli według definicji słownika polskiego PWN “samowolne przebywanie ucznia poza szkołą”.
👨‍🏫 Wagarowanie najczęściej wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami dla ucznia, jednak jest tak powszechne, że w Polsce i niektórych regionach Litwy 21. marca stał się nieoficjalnym świętem wagarowicza. Niektórzy podejrzewają, że wiąże się to z polskim zwyczajem topienia Marzanny. Tego dnia uczniowie zdecydowanie chętniej opuszczali mury szkoły udając się całymi grupami nad rzeki i jeziora świętować koniec zimy i początek wiosny.
🎊 Studenci trzeciego roku pedagogiki na specjalności Animacja Kultury i Edukacja Nieformalna, Pozaformalna i Alternatywna na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają na wydarzenie W.A.G.A.R.Y. – Wielką Animacyjną Grę Aktywizującą RozumY, organizowane przez nas w ramach projektu animacyjnego. 🎊
☀️W PROGRAMIE ☀️
✨Gra terenowa na terenie Wydziału Pedagogicznego
✨ Prelekcje prowadzone przez pracowników WPUW:
– “Wypalony nikogo nie oświecisz”
– “Jak ludzie się buntują?”
– “Staromodny slang. Jak język młodzieży trafił do mainstreamu?”
– inne
✨ Pokoje tematyczne związane ze świętami obchodzonymi 21. marca:
– Światowy Dzień Lasu
– Światowy Dzień Zespołu Downa
– Międzynarodowy Dzień Poezji
– Światowy Dzień Lalkarstwa
– Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową
– Dzień Nowruz
– Dzień Wierzby
✨ Warsztaty animacyjne
✨ Geocaching
✨ Wielka loteria z voucherami dla uczestników gry terenowej, więcej informacji już wkrótce!
✨ Stoisko ze słodkim poczęstunkiem
🙋🏻‍♂️Jeżeli jesteś uczniem:
Może tym razem chcesz spędzić dzień wagarowicza poza murami szkoły, ale bez nieprzyjemnych konsekwencji? Przekaż to zaproszenie swojemu nauczycielowi i zaproś klasę na kreatywne spędzenie pierwszego dnia wiosny!
👨🏼‍🏫 Jeżeli jesteś nauczycielem:
Pierwszy dzień wiosny to idealna okazja na edukację poza murami szkoły. Naszym celem jest zachęcenie uczniów do kreatywnego spędzania czasu, pokazanie jak wygląda studiowanie “od środka”, a także zachęcenie przyszłych kandydatów do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału Pedagogicznego.
Jeżeli chcecie całą klasą wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o wcześniejsze wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/PdGHcJTrivCnUoS59
👩🏼‍🎓Jeżeli jesteś studentem Wydziału Pedagogicznego UW:
Chodźcie z nami na W.A.G.A.R.Y.!
Serdecznie zachęcamy do wsparcia w projekcie podsumowującym naszą trzyletnią, animacyjną pracę na WPUW. Jeżeli chcesz nam pomóc, wyślij wiadomość na adres badaniadoprojektu@gmail.com
👩🏻‍🎓Jesteś jesteś absolwentem Wydziału Pedagogicznego UW:
Stęskniliście się za wykładami w 413, pracownikami, znajomymi z Mokotowskiej i Frazą?
Serdecznie zachęcamy do zrobienia sobie wagarów i ponowne odwiedzenie wydziałowych murów. Oprócz tego poszukujemy osób, które działają w edukacji (i wszelkich alternatywnych miejscach związanych z pedagogiką), które chciałyby nam pomóc w tworzeniu tablicy absolwentów. Wystarczy tylko przesłać nam zdjęcie z imieniem i krótką informację o sobie np. „Ania. Jestem nauczycielką w warszawskim przedszkolu” lub „Ola. Otworzyłam własną firmę animacyjną”, resztą zajmiemy się my. Liczymy na wasze wsparcie, rozsyłanie tej wiadomości do „pedagogicznych” znajomych i trzymanie kciuków.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na mail badaniadoprojektu@gmail.com
Z góry dziękujemy!
Zapraszamy również przyjaciół UW, sąsiadów i wszystkich zainteresowanych! 🌷
Chodźmy razem na W.A.G.A.R.Y. ☀️

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?