Klub Absolwentów UWłączymy, inspirujemy i angażujemy

Jesteś absolwentem UW?

DOŁĄCZ DO KLUBU I ZAMÓW KARTĘ

Klub Absolwentów UW jest otwarty na wszystkich Absolwentów, niezależnie od stopnia możliwego zaangażowania się w jego bieżącą działalność. Każdy, kto ma dyplom Uniwersytetu Warszawskiego, może dołączyć do grona członków Klubu i uzyskać Kartę Absolwenta UW. Członkostwo w Klubie może mieć charakter bardziej lub mniej aktywny – wśród członków znajdują się organizatorzy absolwenckich inicjatyw, ale także beneficjenci tych wydarzeń i ich obserwatorzy.

Działania Klubu skoncentrowane są na:

  • współpracy Absolwentów ze Studentami,
  • współpracy Absolwentów z Uniwersytetem
  • rozwoju społeczności Absolwentów.

O Klubie

Absolwenci UW to najlepsi ambasadorzy naszej uczelni.

To olbrzymia społeczność 200 000+ absolwentów rozsianych po całym świecie, tysiące specjalistów w każdej niemal dziedzinie, wybitni naukowcy, przedsiębiorcy, politycy, funkcjonariusze publiczni, dziennikarze, artyści, a nawet sportowcy – tysiące osób, które codziennie wnoszą swój wkład w najrozmaitsze obszary ludzkiej działalności.

Każdego roku jest nas coraz więcej. Obecnie w Klubie Absolwentów UW zarejestrowało się 40 000 absolwentów.

Jak dołączyć do Klubu?

Aby znaleźć się w gronie członków Klubu Absolwentów UW można kończąc studia zaznaczyć opcję przystąpienia do Klubu w tzw. obiegówce lub wypełnić zgłoszenie w USOSweb. Wszystkie osoby, które nie pamiętają loginu lub hasła lub studiowały przed czasami USOSa, prosimy o skorzystanie ze ścieżki: Dla Absolwentów -> Jestem absolwentem i chcę dołączyć do Klubu Absolwentów -> Nigdy nie miałem/am dostępu do serwisu USOSweb

Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymają Państwo potwierdzenie dołączenia do Klubu Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Osoby studiujące przed 2004 rokiem mogą zostać poproszone o okazanie dyplomu ukończenia studiów. Państwa zgłoszenie do Klubu Absolwentów UW będzie widoczne następnego dnia po migracji danych. Jest to szczególnie istotne dla osób, które ubiegają się o wydruk Karty Absolwenta UW, ponieważ karty drukowane są raz w tygodniu we wtorki.

Zamów Kartę Absolwenta UW

Opłata za wydanie Karty Absolwenta UW (Elektronicznej Legitymacji Absolwenta) wynosi 50 zł. Karta wydawana jest na okres 4 lat. Po tym czasie wydawana jest nowa Karta na wniosek absolwenta i po dokonaniu ponownej opłaty.

Kartę należy zamówić wysyłając wiadomość pod adresem: redakcja.ka@uw.edu.pl

W treści wiadomości najlepiej zadeklarować, czy na Karcie ma być dotychczasowe zdjęcie z Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studenta (dalej: USOS) lub załączyć nowe w jpg (wymogi techniczne zdjęcia) i podać adres do wysyłki karty pocztą poleconą.

Dane do wpłat:

Uniwersytet Warszawski
Klub Absolwentów
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa
74 1160 2202 0000 0003 3331 0872
tytuł wpłaty: Karta Absolwenta UW – imię, nazwisko absolwentki/a

Czas oczekiwania na kartę może wynosić około 7 dni roboczych od dostarczenia zdjęcia i wniesienia opłaty. Wydruk kart odbywa się we wtorki, wysyłka – w środy i czwartki. 

Najbliższe terminy druku kart w wakacje: 20 i 27 sierpnia 2024.

Dostarczone zdjęcie wgrywane jest do USOS i staje się zdjęciem głównym zarówno dla absolwenta, studenta, jak i pracownika UW.

Dla osób, które mają aktywne konto w USOSweb (dyplom ukończenia studiów od 2004 r. i wpisany program główny studiów przez dziekanat) istnieje możliwość zdalnej aktywacji karty jako karty bibliotecznej przez link:
https://aktywacja.buw.uw.edu.pl/pl/

Kartę można aktywować jako biblioteczną również w punkcie zapisów BUW.  Punkt zapisów jest czynny: poniedziałek – sobota 9-16 (tel. + 48 22 55 25 382).

Istnieje możliwość odpłatnego wydania nowej Karty na podstawie pisemnego oświadczenia  absolwenta w przypadku:
– zagubienia lub kradzieży Karty,
– zmiany nazwiska posiadacza Karty (w tym przypadku konieczny jest zwrot Karty ze starym nazwiskiem),
– zniszczenia Karty (w tym przypadku należy zniszczoną Kartę zwrócić do Biura).

Opłata za wydanie nowej Karty jest równa aktualnej opłacie za pierwszą Kartę. Nie trzeba wypełniać formularza zapisu/aktualizacji danych. Wystarczy wysłać wiadomość pod adresem: redakcja.ka@uw.edu.pl

Play Video

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?