Wykład

Uwięzieni w słowach. Jakie światy tworzą nam słowa rodziców, polityków, nauczycieli.

Aula Starej Biblioteki, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

To kolejne spotkanie z cyklu #UWolnij swój potencjał – inspirujemy i rozwijamy organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#jestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Cykl poniedziałkowych spotkań to:

🔥 power speeche

☕️ 🍩 networking

🔥 rozwój

czas: 24.04.2023 (poniedziałek) w godzinach 17.30-19.00

Od 17.00 w holu na parterze będzie na wszystkich czekać kawa, herbata i coś słodkiego.

miejsce: Aula w dawnym BUW (ul. Krakowskie przedmieście 26/28)

Dołączcie już dziś 👇

bezpłatna rejestracja: https://forms.gle/JrhAVe3ccK4cF7X1A

Spotkanie będzie odnosić się do książki „Uwięzieni w słowach rodziców” i będzie dotyczyć sposobów w jaki „karmimy się słowami” i jak niewidzialnie stwarzają nam one normy, wyznaczają zachowania oraz projektują przyszłość.

Dr hab. Jacek Wasilewski – medioznawca zajmujący się mechanizmami języka i perswazji, prowadzi zajęcia z retoryki na Wydziale Dziennikarstwa UW. Jest scenarzystą i dramaturgiem, a także projektantem języka dla procesów w organizacjach.  Aktualnie zajmuje się problematyką włączania i inkluzywności. Jest autorem i w współautorem kilku książek, jak „Prowadzeni słowami. Retoryka motywacji w komunikacji publicznej”, „Rozmowy przy stole” (z J. Bralczykiem i K. Lengren), „Bezecnik gramatyki polskiej”, „Baśnie wolnego rynku”, „Mała książeczka o współpracy i 5 wymiarów człowieka (z V. Wekselbergiem i D. Ambroziakiem).

Prowadzi w TOK FM. „Program językowy”.