Klub Absolwentów UWłączymy, inspirujemy i angażujemy


Jestem z UW – absolwenci za granicą

Zachęcamy do oglądania rozmów z naszymi absolwentami przebywającymi poza granicami Polski. 


Wywiady z absolwentami 

Redaktor Maciej Kwiek, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (2010) oraz członek Klubu Absolwentów UW, rozmawia co miesiąc ze znanymi absolwentami Uniwersytetu. Od swoich gości wydobywa często ciekawe i nieznane szerszej publiczności historie związane ze studiowaniem na Uniwersytecie. Zachęcamy do oglądania!

Cykl wywiadów w roku akademickim 2018/2019

Cykl wywiadów w roku akademickim 2017/2018

 


Cykl debat „Widoki na przyszłość” w roku akademickim 2018/2019

„Widoki na przyszłość” to cykl debat, w którym eksperci i ekspertki wywodzące się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego toczą dyskusję o średnio- i długofalowych scenariuszach na przyszłość Polski i świata. Porozmawiamy o wpływie bakterii na naszą gospodarkę i życie codzienne, dylematach polityki lekowej, potrzebie utworzenia instytucji rzecznika praw zwierząt czy o dylematach pracy dziennikarskiej. 

„Ludzie UW” prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie oni tworzą przyszłość: Polski, regionu, świata. Prezentując ten ogromny potencjał intelektualny „Widoki na Przyszłość” pragną w wyważony i merytoryczny sposób wpływać na debatę publiczną. Zapraszamy do oglądania!

 


Cykl debat „Widoki na przyszłość” w roku akademickim 2017/2018

„Widoki na przyszłość” to cykl debat, w którym eksperci i ekspertki wywodzące się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego toczą dyskusję o średnio- i długofalowych scenariuszach na przyszłość Polski i świata. Rozmawialiśmy m. in. o przyszłości rynku pracy, wpływie zmian klimatycznych na Polskę, rewolucji sztucznej inteligencji, czy tym, jak będą wyglądały uniwersytety jutra. Zapraszamy do oglądania!


Studenci i absolwenci na rynku pracy

Czy twój kierunek determinuje twoje zarobki? Czego studenci oczekują od pierwszej pracy? Czy warto zapisywać się na staże?  Dlaczego tak wielu absolwentów rezygnuje z kariery zgodnej z ich wykształceniem? Aby odpowiedzieć na te oraz inne pytania, Klub Absolwentów UW przygotował we współpracy z Polską Radą Biznesu cykl krótkich wywiadów z ekspertami.

Udział wzięli dr Małgorzata Durska (absolwentka ekonomii i socjologii UW, dyrektor Polskiej Rady Biznesu), Marcin Fiedziukiewicz (twórca aplikacji JobsquareApp i serwisu pracuj.pl łączących pracowników i pracodawców) oraz Filip Konopczyński (dziennikarz społeczno-ekonomiczny, absolwent prawa i kulturoznawstwa UW). Cykl poprowadził Piotr Topoliński z uniwersyteckiego Radia Kampus.

Materiał powstał w ramach kampanii informacyjnej Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu.

 


Konferencja Jestem z UW” 2016

Podczas Światowego Zjazdu Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego historyczne wnętrze Auditorium Maximum zmieniło się w nowoczesną salę konferencyjną. W tej nietypowej scenerii odbyła się całodniowa, uniwersytecka konferencja z udziałem wybitnych naukowców i absolwentów UW, nawiązująca do amerykańskiego formatu TED Talks. Nie zabrakło również programu artystycznego przygotowanego przez naszych absolwentów, a wśród gości znalazły się nawet osoby, które ukończyły Uniwersytet w latach trzydziestych ubiegłego stulecia! Rolę gospodarzy wydarzenia pełnili z kolei absolwenci naszej uczelni znani ze świata mediów: Edwin Bendyk, Janina Paradowska, Grzegorz Miecugow i Mariusz Szczygieł. Działo się naprawdę wiele. Zapraszamy do oglądania!

 


Filmy o Uniwersytecie Warszawskim

Z okazji jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego powstała seria filmów dokumentalnych poświęconych dawnym i współczesnym losom naszej Alma Mater. Zapraszamy do oglądania!

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?