Human 2.0, czyli jak nauczyć sztuczną inteligencję moralności.

Aula w d. BUW

Początek roku to czas na nowe inspiracje!

A czy może być lepsze źródło inspiracji niż ciekawi ludzie?

Już 23 stycznia (poniedziałek) zapraszamy na inspirujące wystąpienie naszego absolwenta o sztucznej inteligencji. Z AI (artificial intelligence) wiązane są wielkie nadzieje, ale budzi też wiele negatywnych emocji i pytań. Zalety AI są oczywiste – szybsze procesy decyzyjne, całodobowy dostęp i minimalizacja ludzkich błędów. Jednak rozwój sztucznej inteligencji jest bezpośrednio związany z decyzjami podejmowanymi przez ludzi i ma wpływ na ich życie. Co ryzykujemy, rozwijając AI i jak to zrobić, by technologia nie wymknęła się nam spod kontroli?

Human 2.0, czyli jak nauczyć sztuczną inteligencję moralności.

To pierwsze spotkanie z cyklu #UWolnij swój potencjał – inspirujemy i rozwijamy organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#jestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Cały cykl poniedziałkowych spotkań to będą:

🔥 power speeche

☕️ 🍩 networking

🔥 rozwój

czas: 23.01.2023 (poniedziałek) w godzinach 17.30-19.00

Od 17.00 będzie na wszystkich czekać kawa, herbata i coś słodkiego.

miejsce: Aula w dawnym BUW (ul. Krakowskie przedmieście 26/28)

Dołączcie już dziś 👇

bezpłatna rejestracja: https://forms.gle/kdcA17M4vD5vdQPfA

„Technologia rozwija się wykładniczo – człowiek nie. To oznacza, że za kilka lat, dekadę będziemy żyli w świecie, który rządzony jest przez technologie, której nie rozumiemy, będziemy używali narzędzi, które są inteligentniejsze od nas i które będą podejmowały decyzje wykraczające poza nasze możliwości rozumowania.

Jeśli chcemy przetrwać w tym świecie musimy zacząć się rozwijać. Sięgać po pełne możliwości naszego mózgu. Wykorzystać biologię i nieuświadomione potencjały. Stać się limitless.

A co najważniejsze musimy stworzyć nowe sposoby rozwiązywania problemów – wykorzystując zarówno przypisaną ludziom kreatywność jak i moc obliczeniową AI. Zbudować nowy model collective creativity.

Czy człowiek może się upgradować?

Czy czeka nas Singularity technologiczne?

Czy mamy szanse?”

Edi Pyrek – niezależny myśliciel, mentor, pisarz, terapeuta. Spin doktor. Absolwent indywidualnych studiów na UW z zakresu pedagogiki, antropologii i psychologii.

Doradzał trzem polskim premierom, marszałkowi Sejmu, kilku ministrom.

Pracował w Afganistanie jako negocjator pokojowy po 11 września i szkolił białoruską opozycję.

Twórca oryginalnej koncepcji „religii marki” sposobu budowania marek na wzór religii.

Mentor w Founder Institute – Global Silicon Valley.

Wśród jego klientów są zarówno najbogatsi Polacy, członkowie rodziny królewskiej z Tajlandii, jak i czołowe nazwiska ze świata technologii i finansów. Wykładowca akademicki, prelegent TEDX (3 razy). Napisał 10 książek (m.in. dla National Geographic) i zrealizował filmy dla Discovery Chanel, autor sztuk teatralnych, publicysta itp.

Od lat zajmuje się „modernizacją człowieka”. Wykorzystuje zarówno tradycyjne metody, psychologie, farmakologie (leki inteligentne, nootropy, diety itp.), jak i najnowsze technologie wspomagane sztuczną inteligencją. Skupia się głównie na tzw. hackingu świadomości, czyli wykorzystaniu tzw. nieświadomy ludzki potencjał.

Współtwórca Ontologicznej Koncepcji Spirali – sposobu nauczania etyki AI. Wraz z Davidem Hansonem tworzy GAIA – Global Artificial Intelligence Association – multidyscyplinarny Think Tank zajmujący się tworzeniem Compassion AI.