Klub Absolwentów UWjest nas coraz więcej

Debata

Cykl debat WIDOKI NA PRZYSZŁOŚĆ

26 października 2017 - 30 czerwca 2018

"Widoki na przyszłość" to cykl debat, w którym eksperci i ekspertki wywodzące się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego toczą dyskusję o średnio- i długofalowych scenariuszach na przyszłość Polski i świata. Będziemy rozmawiać m. in. o przyszłości rynku pracy, wpływie zmian klimatycznych na Polskę, rewolucji sztucznej inteligencji, czy tym, jak będą wyglądały uniwersytety jutra.

"Ludzie UW" prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie oni tworzą przyszłość: Polski, regionu, świata. Prezentując ten ogromny potencjał intelektualny "Widoki na Przyszłość" pragną w wyważony i merytoryczny sposób wpływać na debatę publiczną.

Klub Absolwentów UW zaprasza na debatę pt. Uniwersytet Warszawski jutra. Innowacje w przestrzeni kampusów akademickich. 

To czwarta debata z cyklu "Widoki na przyszłość" organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie jest otwarte dla publiczności. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) - absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

czas: 11 stycznia 2018 w godzinach 18.30-20.00

miejsce: Aula Starej Biblioteki, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Czy współcześnie budowane kampusy różnią się od tych, które znamy z przeszłości? Czy powinny być niezależnymi enklawami, czy stanowić integralną częścią tkanki miejskiej? Nowe plany i inwestycje UW dają szansę, aby przemyśleć rolę kampusów i przestrzeni akademickiej. Na te tematy porozmawiamy z naszymi panelistami 11 stycznia 2018 r.

Paneliści:

Lise Mesliand - francuska architektka i planistka, była Dyrektor Planistyki we francuskiej Rządowej Agencji Planowania Paris-Saclay odpowiedzialnej za powstawanie największego nowego kampusu uniwersyteckiego w Europie. Przez wiele lat prowadziła projekty i zamówienia dla paryskiego RATP, operatora najgęstszej sieci metra na świecie. W swojej pracy realizowała projekty dla publicznych i prywatnych instytucji, prowadziła wielkoskalowe projekty urbanistyczne, infrastrukturalne i architektoniczne.

prof. dr hab. Bolesław Stelmach - wybitny polski architekt, naukowiec i autor publikacji o architekturze. Od końca 2017 r. kieruje Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki. W 2015 r. uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laureat Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jego projekty były wielokrotnie wyróżniane w Polsce i za granicą. Niedawno projekt pracowni Bolesława Stelmacha otrzymał I nagrodę w konkursie pod patronatem Stowarzyszenia Architektów RP na nowy budynek Szkoły Głównej Handlowej.

Peter Swinnen - belgijski architekt, dziennikarz i pisarz. Były naczelny architekt rządu flamandzkiego. W 1998 roku wspólnie z Johanem Anrisem i Frekiem Persynem założył znaną na całym świecie firmę architektoniczną 51N4E. Ponadto był dziennikarzem i redaktorem naczelnym architektury suplementu kulturowego De Tijd. W 2013 r. był współkuratorem „The Ambition of the Territory” na Biennale Architektury w Wenecji. Prowadził projekt rozwoju Uniwersytetu i rejonu ekonomicznego w Hasselt. Obecnie wykłada na ETH (Politechnice Federalnej) w Zurychu.

Marlena Happach - polska architektka i urbanistka. Od 2016 r. pełni funkcję naczelnego Architekta i dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Warszawy. Była prezes warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów RP, współzałożycielka Stowarzyszenia na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj”. Realizowała wiele społeczno-urbanistycznych projektów rewitalizacji miejskiej. W 2015 została zaliczona przez „Gazetę Stołeczną” do 40 najbardziej wpływowych kobiet stolicy.

Prof. dr hab. Anna Giza Poleszczuk - prorektor ds. rozwoju, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Od początku akademickiej kariery zawodowej jest związana z Instytutem Socjologii, którego dyrektorem ds. nauki i badań była od 2005 do 2008 roku. W latach 2008-2012 pełniła funkcję prodziekana Wydziału Filozofii i Socjologii. W pracy naukowej zajmuje się socjologią teoretyczną. Autorka wielu prac naukowych z zakresu m. in. socjologii ewolucyjnej, marketingu w perspektywie socjologicznej oraz innowacji społecznych. Pełniła m.in. funkcję prezes Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia oraz dyrektorki działu badań i rynku w grupie Unilever Polska.

Moderatorzy: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW) i arch. Michał Sikorski
 

Debata będzie tłumaczona symultanicznie na j. polski i j. francuski.

Po debacie zapraszamy na tradycyjne spotkanie noworoczne Klubu Absolwentów UW.

Bezpłatna rejestracja: https://styczniowa-debata2018-klubu.evenea.pl

Wcześniejsze debaty:

czas: 26 października 2017 r., godz. 18.00-20.00

Paneliści: Paweł Kastory (Polska Rada Biznesu), dr hab. Renata Włoch (Instytut Socjologii, DELab UW), Rafał Woś (tygodnik Polityka)

Moderator: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW)

Partner debaty:  Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UW

czas: 23 listopada 2017 r., godz. 18.00-20.00

Paneliści: dr Agnieszka Pugacewicz (DELab, Wydział Nauk Ekonomicznych UW), dr Marek Dziubiński (Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.), prof. dr hab. Anna Wójcicka (Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka, Warsaw Genomics Sp. z o.o.), dr Jan Poleszczuk (Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk, zdobywca nagrody naukowej Polityki 2017, autor bloga Compute Cancer), Krzysztof Sobczak (współwłaściciel Emplocity Sp. z o.o.)

Moderator: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW)

czas: 14 grudnia 2017 w godzinach 18.00-20.00

Paneliści: prof. dr hab. Szymon Malinowski (Wydział Fizyki UW),  dr hab. Karolina Safarzyńska (Wydział Nauk Ekonomicznych UW), dr Aneta Afelt (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW), Grzegorz Wiśniewski (prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej), Maria Filcek (Miasto jest Nasze), 

Moderator: Jan Burzyński (absolwent MISH UW)

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

FreshMail.pl