Cykl debat WIDOKI NA PRZYSZŁOŚĆ

26 października 2017 - 17 maja 2018

"Widoki na przyszłość" to cykl debat, w którym eksperci i ekspertki wywodzące się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego toczą dyskusję o średnio- i długofalowych scenariuszach na przyszłość Polski i świata. Będziemy rozmawiać m. in. o przyszłości rynku pracy, wpływie zmian klimatycznych na Polskę, rewolucji sztucznej inteligencji, czy tym, jak będą wyglądały uniwersytety jutra.

"Ludzie UW" prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie oni tworzą przyszłość: Polski, regionu, świata. Prezentując ten ogromny potencjał intelektualny "Widoki na Przyszłość" pragną w wyważony i merytoryczny sposób wpływać na debatę publiczną.

Zapraszamy na 8. debatę z cyklu "Widoki na przyszłość" organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) - absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Pierwsze pokolenie "cyfrowych tubylców" wchodzi w dorosłość. Dla nich Internet i media społecznościowe nie mają charakteru innowacji, ale świata zastanego. Grupy rówieśnicze, autorytety, sposoby zdobywania wiedzy o świecie, czy wymagane w pracy kompetencje - to wszystko jest dziś inne, niż kilka dekad temu. Jak te zmiany wpłynęły na funkcjonowanie rodziców, opiekunów, czy wychowawców? Czy sięgający XIX wieku model przyfabrycznej szkoły powinien zostać zachowany? I jak w gąszczu często sprzecznych porad parentingowych mają poradzić sobie rodzice?

czas: 17 maja 2018 w godzinach 18.00-20.00

Bezpłatna rejestracja: https://majowa-debata2018-klubu.evenea.pl

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/625405927805317/

Paneliści:

Wcześniejsze debaty:

czas:  19 kwietnia 2018 w godzinach 18.00-20.00

czas: 22 marca 2018 w godzinach 18.00-20.00

czas: 22 lutego 2018 w godzinach 18.30-20.30

miejsce: sala 3.014, III piętro, ul. Dobra 55

czas: 11 stycznia 2018 w godzinach 18.30-20.00

miejsce: Aula Starej Biblioteki, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Moderatorzy: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW) i arch. Michał Sikorski

czas: 14 grudnia 2017 w godzinach 18.00-20.00

Paneliści: prof. dr hab. Szymon Malinowski (Wydział Fizyki UW),  dr hab. Karolina Safarzyńska (Wydział Nauk Ekonomicznych UW), dr Aneta Afelt (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW), Grzegorz Wiśniewski (prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej), Maria Filcek (Miasto jest Nasze),

Moderator: Jan Burzyński (absolwent MISH UW)

czas: 23 listopada 2017 r., godz. 18.00-20.00

Paneliści: dr Agnieszka Pugacewicz (DELab, Wydział Nauk Ekonomicznych UW), dr Marek Dziubiński (Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.), prof. dr hab. Anna Wójcicka (Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka, Warsaw Genomics Sp. z o.o.), dr Jan Poleszczuk (Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk, zdobywca nagrody naukowej Polityki 2017, autor bloga Compute Cancer), Krzysztof Sobczak (współwłaściciel Emplocity Sp. z o.o.)

czas: 26 października 2017 r., godz. 18.00-20.00

Paneliści: Paweł Kastory (Polska Rada Biznesu), dr hab. Renata Włoch (Instytut Socjologii, DELab UW), Rafał Woś (tygodnik Polityka)

Partner debaty:  Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UW