Cykl debat WIDOKI NA PRZYSZŁOŚĆ

26 października 2017 - 30 czerwca 2018

"Widoki na przyszłość" to cykl debat, w którym eksperci i ekspertki wywodzące się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego toczą dyskusję o średnio- i długofalowych scenariuszach na przyszłość Polski i świata. Będziemy rozmawiać m. in. o przyszłości rynku pracy, wpływie zmian klimatycznych na Polskę, rewolucji sztucznej inteligencji, czy tym, jak będą wyglądały uniwersytety jutra.

"Ludzie UW" prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie oni tworzą przyszłość: Polski, regionu, świata. Prezentując ten ogromny potencjał intelektualny "Widoki na Przyszłość" pragną w wyważony i merytoryczny sposób wpływać na debatę publiczną.

Debata o miejscu Polski w światowej gospodarce na tle rewolucji technologicznej to druga debata z cyklu "Widoki na przyszłość" organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie jest otwarte dla publiczności. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) - absolwentów, studentów, badaczy i pracowników uczelni.

czas: 23 listopada 2017 r., godz. 18.00-20.00

miejsce: czytelnia Instytutu Germanistyki, ul. Dobra 55, parter

Paneliści: dr Agnieszka Pugacewicz (DELab, Wydział Nauk Ekonomicznych UW), dr Marek Dziubiński (Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.), prof. dr hab. Anna Wójcicka (Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka, Warsaw Genomics Sp. z o.o.), dr Jacek Lewkowicz (Wydział Nauk Ekonomicznych oraz Wydział Prawa i Administracji UW), dr Jan Poleszczuk (Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk, zdobywca nagrody naukowej Polityki 2017, autor bloga Compute Cancer), Katarzyna Binda (TransferHUB - Inkubator Innowacji Społecznych realizowany ze środków EFS, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych) oraz Krzysztof Sobczak (współwłaściciel Emplocity Sp. z o.o.)

Moderator: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW)

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji: https://listopadowa-debata-klubu.evenea.pl

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na naszym profilu.

Kolejne tematy debat:

grudzień 2017: Czy da się powstrzymać katastrofę? Polska po zmianach klimatu i środowiska;

styczeń 2018: Uniwersytet Warszawski jutra. Innowacje w przestrzeni kampusów akademickich.

Wcześniejsze debaty:

Paneliści: Paweł Kastory (Polska Rada Biznesu), dr hab. Renata Włoch (Instytut Socjologii, DELab UW), Rafał Woś (tygodnik Polityka)

Moderator: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW)

Partner debaty:  Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UW