Debata Impreza Wystawa

Uniwersytet Warszawski jutra. Innowacje w przestrzeni kampusów akademickich.

11 stycznia 2018
d. BUW, Krakowskie Przedmieście 26/28

Klub Absolwentów UW zaprasza na debatę pt. Uniwersytet Warszawski jutra. Innowacje w przestrzeni kampusów akademickich.

To czwarta debata z cyklu "Widoki na przyszłość" organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie jest otwarte dla publiczności. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) - absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

czas: 11 stycznia 2018 w godzinach 18.30-20.00

miejsce: Aula Starej Biblioteki, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Czy współcześnie budowane kampusy różnią się od tych, które znamy z przeszłości? Czy powinny być niezależnymi enklawami, czy stanowić integralną częścią tkanki miejskiej? Nowe plany i inwestycje UW dają szansę, aby przemyśleć rolę kampusów i przestrzeni akademickiej. Na te tematy porozmawiamy z naszymi panelistami 11 stycznia 2018 r.

Paneliści:

Lise Mesliand - francuska architektka i planistka, była Dyrektor Planistyki we francuskiej Rządowej Agencji Planowania Paris-Saclay odpowiedzialnej za powstawanie największego nowego kampusu uniwersyteckiego w Europie. Przez wiele lat prowadziła projekty i zamówienia dla paryskiego RATP, operatora najgęstszej sieci metra na świecie.

W swojej pracy realizowała projekty dla publicznych i prywatnych instytucji, prowadziła wielkoskalowe projekty urbanistyczne, infrastrukturalne i architektoniczne.

prof. dr hab. Bolesław Stelmach - wybitny polski architekt, naukowiec i autor publikacji o architekturze. Od końca 2017 r. kieruje Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki. W 2015 r. uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laureat Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jego projekty były wielokrotnie wyróżniane w Polsce i za granicą. Niedawno projekt pracowni Bolesława Stelmacha otrzymał I nagrodę w konkursie pod patronatem Stowarzyszenia Architektów RP na nowy budynek Szkoły Głównej Handlowej.

Peter Swinnen - belgijski architekt, dziennikarz i pisarz. Były naczelny architekt rządu flamandzkiego. W 1998 roku wspólnie z Johanem Anrisem i Frekiem Persynem założył znaną na całym świecie firmę architektoniczną 51N4E. Ponadto był dziennikarzem i redaktorem naczelnym architektury suplementu kulturowego De Tijd. W 2013 r. był współkuratorem „The Ambition of the Territory” na Biennale Architektury w Wenecji. Prowadził projekt rozwoju Uniwersytetu i rejonu ekonomicznego w Hasselt. Obecnie wykłada na ETH (Politechnice Federalnej) w Zurychu.

Marlena Happach - polska architektka i urbanistka. Od 2016 r. pełni funkcję naczelnego Architekta i dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Warszawy. Była prezes warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów RP, współzałożycielka Stowarzyszenia na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj”. Realizowała wiele społeczno-urbanistycznych projektów rewitalizacji miejskiej. W 2015 została zaliczona przez „Gazetę Stołeczną” do 40 najbardziej wpływowych kobiet stolicy.

Prof. dr hab. Giza Poleszczuk - prorektor ds. rozwoju, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Od początku akademickiej kariery zawodowej jest związana z Instytutem Socjologii, którego dyrektorem ds. nauki i badań była od 2005 do 2008 roku. W latach 2008-2012 pełniła funkcję prodziekana Wydziału Filozofii i Socjologii. W pracy naukowej zajmuje się socjologią teoretyczną. Autorka wielu prac naukowych z zakresu m. in. socjologii ewolucyjnej, marketingu w perspektywie socjologicznej oraz innowacji społecznych. Pełniła m.in. funkcję prezes Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia oraz dyrektorki działu badań i rynku w grupie Unilever Polska.
Moderatorzy: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW) i arch. Michał Sikorski

Debata będzie tłumaczona symultanicznie na j. polski i j. francuski.

Po debacie zapraszamy na tradycyjne spotkanie noworoczne Klubu Absolwentów UW.

Bezpłatna rejestracja: https://styczniowa-debata2018-klubu.evenea.pl