Przyszłość pieniądza. Kryptowaluty, fintech, totalne systemy oceny obywateli.

22 marca 2018
Dobra 55, s. 3.014

Przyszłość pieniądza. Kryptowaluty, fintech, totalne systemy oceny obywateli to szósta debata z cyklu "Widoki na przyszłość" organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie jest otwarte dla publiczności. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) - absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

czas: 22 marca 2018 w godzinach 18.00-20.00

miejsce: ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro

Czy technologie blockchain mają przynieść światu nową, bezpieczną i niezależną od ingerencji polityków jednostkę płatności? Kolejne kraje i instytucje nadzoru zakazują, ograniczają lub ostrzegają przed powierzaniem naszych pieniędzy w te wirtualne skarbonki bez dna. Kto ma rację? Jak w tym kontekście interpretować nowy bankowo-społecznościowy system totalnego nadzoru, którym władze Chin dynamicznie zastępują tradycyjne pieniądze?

Moderator: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW)

Bezpłatna rejestracja:

Paneliści: