Cykl debat WIDOKI NA PRZYSZŁOŚĆ 2018/2019

październik 2018 - maj 2019
Dobra 55, s. 3.014 i d. BUW

"Widoki na przyszłość" to cykl debat, w którym eksperci i ekspertki wywodzące się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego toczą dyskusję o średnio- i długofalowych scenariuszach na przyszłość Polski i świata. "Ludzie UW" prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie oni tworzą przyszłość: Polski, regionu, świata. Prezentując ten ogromny potencjał intelektualny "Widoki na Przyszłość" pragną w wyważony i merytoryczny sposób wpływać na debatę publiczną.

Cykl debat w roku akademickim 2018/2019:​

Moderator:

Paweł Sulik, dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną. W swoich audycjach dużo miejsca poświęca rewolucji energetycznej, ochronie środowiska i problemom migracji. Autor programu radiowego „Los Polandos” poświęconego obcokrajowcom żyjącym w Polsce. Muzyk. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

czas: 20 listopada 2018 w godzinach 18.00-20.00

miejsce: ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro

Bezpłatna rejestracja: https://listopadowa-debata-klubu2018-2019.evenea.pl

Wydarzenie na facebooku:

Paneliści: prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska – lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i chorób przewodu pokarmowego, specjalista ds. żywienia, współautorka i autorka programów telewizyjnych, artykułów i poradników (np. „Wiem, co jem”),

dr. hab. n. med. Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny,

Monika Duszyńska – adwokat, specjalistka prawa farmaceutycznego.

czas: 23 października 2018 w godzinach 18.00-20.00

miejsce: ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/163948927861890/

Paneliści: dr hab. Magdalena Popowska, prof. UW – Dyrektor Instytutu Mikrobiologii Uniwersytetu Warszawskiego w kadencji 2016-2020, pracownik Zakładu Mikrobiologii Stosowanej IM. Założycielka i Prezes Spółki typu spin-off Uniwersytetu Warszawskiego – BACTrem (od 2016 roku). Prowadzi badania z zakresu biotechnologii, mikrobiologii, fizjologii i genetyki bakterii. Autor licznych publikacji, projektów badawczych oraz zgłoszeń patentowych,

Dr med. Paweł Grzesiowski – Doktor nauk medycznych, pediatra, wakcynolog, adiunkt w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP w Warszawie, założyciel i dyrektor Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji oraz Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych. Wykładowca akademicki od 2001 r.,

Margit Kossobudzka – Dziennikarka naukowa i medyczna, od 15 lat związana z „Gazetą Wyborczą”. Z wykształcenia mikrobiolog środowiskowy, ukończyła Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Najchętniej pisze o profilaktyce, badaniach dotyczących wpływu stylu życia na zdrowie. Współautorka książek „Udar. Poradnik dla pacjentów i ich bliskich” i „Jak dobrze żyć z cukrzycą”.