11 grudnia 2018
Dobra 55, s. 3.014

Zapraszamy na 3. debatę 2. edycji cyklu „Widoki na przyszłość” pt. Czekając na Rzecznika Praw Zwierząt. Masowa hodowla versus prawna ochrona zwierząt. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Z roku na rok coraz więcej osób staje przed sądem z powodu przestępstw przeciwko zwierzętom. Rośnie świadomość tego, że są to istoty czujące. Jak kształtują się dyskursy ekonomii, cierpienia i współodczuwania w rozmowach o prawach zwierząt w kraju, który jest potęgą w masowej hodowli zwierząt futerkowych i drobiu.

czas: 11 grudnia 2018 w godzinach 18.00-20.00

miejsce: ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro

Moderator:

Paweł Sulik, dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną. W swoich audycjach dużo miejsca poświęca rewolucji energetycznej, ochronie środowiska i problemom migracji. Autor programu radiowego „Los Polandos” poświęconego obcokrajowcom żyjącym w Polsce. Muzyk. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

Paneliści:

prof. dr hab. Andrzej Elżanowski – Wydział Artes Liberales UW,

mecenas Karolina Kuszlewicz – Rzeczniczka ds. ochrony zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym,

dr Tomasz Piasecki – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych.