Klub Absolwentów UWjest nas coraz więcej

Debata

Czekając na Rzecznika Praw Zwierząt. Masowa hodowla versus prawna ochrona zwierząt.

11 grudnia 2018
Dobra 55, s. 3.014

Zapraszamy na 3. debatę 2. edycji cyklu „Widoki na przyszłość” pt. Czekając na Rzecznika Praw Zwierząt. Masowa hodowla versus prawna ochrona zwierząt. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Z roku na rok coraz więcej osób staje przed sądem z powodu przestępstw przeciwko zwierzętom. Rośnie świadomość tego, że są to istoty czujące. Jak kształtują się dyskursy ekonomii, cierpienia i współodczuwania w rozmowach o prawach zwierząt w kraju, który jest potęgą w masowej hodowli zwierząt futerkowych i drobiu.

czas: 11 grudnia 2018 w godzinach 18.00-20.00

miejsce: ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro

Moderator: 

Paweł Sulik, dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną. W swoich audycjach dużo miejsca poświęca rewolucji energetycznej, ochronie środowiska i problemom migracji. Autor programu radiowego „Los Polandos” poświęconego obcokrajowcom żyjącym w Polsce. Muzyk. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

Paneliści:

prof. dr hab. Andrzej Elżanowski – Wydział Artes Liberales UW,

mecenas Karolina Kuszlewicz – Rzeczniczka ds. ochrony zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym,

dr Tomasz Piasecki – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

FreshMail.pl