Polska elektrownia atomowa, czyli kiedy zabraknie nam prądu?

21 maja 2019
Dobra 55, s. 3.014

Zapraszamy na 8. debatę 2. edycji cyklu „Widoki na przyszłość” pt. Polska elektrownia atomowa, czyli kiedy zabraknie nam prądu? Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Energia elektryczna z niewidzialnej siły stała się polem publicznej dyskusji. Czy wytwarzać ją spalając węgiel czy z odnawialnych źródeł? Jak wspierać osoby „ubogie energetycznie”? Czy uwolnić rynek, czy jednak zachować kontrolę państwa nad wytwarzaniem i dystrybucją prądu?

czas: 21 maja 2019 w godzinach 18.00-20.00

miejsce: ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro w budynku Wydziału Neofilologii UW

bezpłatna rejestracja: https://debata-klubu05-2019.evenea.pl/

dr Anna Kalinowska – ekolog, dr nauk przyrodniczych, w latach 1994-2017 dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem. Autorka licznych prac naukowych i książek na temat ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju m.in. Ekologia-wybór przyszłości, Ekologia-wybór na nowe stulecie oraz edukacyjnych książek dla dzieci, programów radiowych i telewizyjnych. Pełniła także funkcje w instytucjach państwowych (MŚ, NFOŚiGW) i międzynarodowych (CCMS/NATO), oraz organizacjach ekologicznych, Ekspert  Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), członek Komitetu Doradczego ds. Edukacji i Świadomości Społecznej przy Konwencji o różnorodności biologicznej.

mec. Agata Szafraniuk – prawnik w Programie Bioróżnorodność w Client Earth. Pracowała jako prawnik w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

prof. Maciej Władysław Nowicki – ekolog, profesor nauk technicznych, działacz społeczny, w latach 1989–1991 wiceminister ochrony środowiska, w 1991 minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, a w latach 2007–2010 minister środowiska

Moderator: Paweł Sulik, dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną. W swoich audycjach dużo miejsca poświęca rewolucji energetycznej, ochronie środowiska i problemom migracji. Autor programu radiowego „Los Polandos” poświęconego obcokrajowcom żyjącym w Polsce. Muzyk. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW.