Klub Absolwentów UWłączymy, inspirujemy i angażujemy

Skorzystaj z oferty UW i naszego potencjału badawczego.

Usługi eksperckie i laboratoryjne oferowane są przez uniwersyteckie wydziały i inne jednostki. Na stronie www.oferta.uw.edu.pl znajduje się baza ofert technologicznych, usług eksperckich oraz laboratoryjnych na rzecz ośrodków naukowych, instytucji publicznych, a także podmiotów biznesowych.

Uniwersytet Warszawski wynajmuje pomieszczenia w budynkach przy Krakowskim Przedmieściu, m.in. w dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej, Auditorium Maximum oraz Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. W ofercie Biura ds. Nieruchomości UW dostępnych jest kilkadziesiąt sal o różnej powierzchni i charakterze: duże aule konferencyjne, mniejsze sale wykładowe, sale zabytkowe.

Informacji udziela Biuro Ewidencji Nieruchomości.

Aby wykorzystać obiekty Uniwersytetu Warszawskiego na akcje promocyjne i reklamowe oraz wszelkie inne przedsięwzięcia komercyjne na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu należy uzgodnić warunki z kanclerzem Uniwersytetu Warszawskiego.

Sekretariat Kanclerza UW

Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa
tel. 22 55 20 456, fax 22 55 20 800

Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego powstał, aby wspierać praktyczne wykorzystywanie wyników pracy naukowej poprzez: zapewnienie sprawnej obsługi prawnej i patentowej, podnoszenie wiedzy pracowników
i studentów UW w kwestiach komercjalizacji opracowań naukowych oraz doradztwo wraz ze wsparciem naukowców w rozmowach ze środowiskami biznesowymi.

Centrum Analiz Medialnych CAM UW i Laboratorium Badań Medioznawczych LBM UW dysponuje najnowocześniejszym
sprzętem badawczym i oprogramowaniem do przeprowadzania badań biometrycznych.

Ośrodek Analiz Politologicznych i Studiów nad Bezpieczeństwem UW na bieżąco reaguje i komentuje wydarzenia dotyczące politologii i przeprowadza pogłębione analizy. Wśród instytucji publicznych, dla których eksperci OAP UW przygotowywali opracowania, znajdują się m.in.: MSW, MSZ, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Sejmu RP, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

DELab to instytut badawczy ufundowany przez Google, który prowadzi badania dotyczące wpływu nowoczesnych technologii
na społeczeństwo i gospodarkę. Duża część badań ma aplikacyjny charakter, a ich wyniki są wykorzystywane przy kształtowaniu polityki publicznej, opracowywania konkretnych rekomendacji dla biznesu, administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych.

Centrum Nowych Technologii tworzy przestrzeń umożliwiającą rozwój, kształcenie liderów nauki i gospodarki poprzez realizację interdyscyplinarnych badań naukowych z pogranicza biologii, chemii, fizyki i technologii informacyjnych.

Centrum Projektów i Ekspertyz to: wsparcie dla biznesu i administracji publicznej, realizacja projektów współfinansowanych ze środków UE oraz komercjalizacja miękkich projektów badawczych. W ramach wskazanych obszarów działania CPiE realizuje projekty „własne” (W. Zarządzania UW) i projekty „zewnętrzne”, pozyskane w ramach współpracy
z biznesem i jednostkami samorządu terytorialnego.

Centrum Nauk Sądowych UW, gdzie funkcjonuje Biuro Ekspertyz, dysponuje nowoczesnym zapleczem sprzętowym
i laboratoriami znajdującymi się w ramach wydziałów: Biologii, Chemii,  Fizyki oraz Prawa i Administracji, a także
wykwalifikowaną kadrą pracowników naukowych i technicznych.

Centrum Współpracy i Dialogu UW wspiera uczelnię i jej partnerów w nawiązywaniu kontaktów, a potem ustalaniu warunków
do podejmowania konkretnych partnerstw oraz realizacji projektów, które przysłużyć się mogą realnych zmianom jakości życia publicznego w Polsce i na świecie.

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego został stworzony w celu wspierania postaw i zachowań przedsiębiorczych w społeczności akademickiej. Organizuje warsztaty, szkolenia, spotkania z ekspertami a także inne programy, które pozwalają na rozwój projektów biznesowych i społecznych.

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW  jest miejscem w którym społeczność uniwersytecka realizuje inicjatywy wolontariackie, szkolenia oraz programy i projekty społeczne w takich obszarach jak: edukacja, komunikacja międzykulturowa, odpowiedzialność obywatelska, antydyskryminacja i ochrona środowiska.

Centrum Wyzwań Społecznych UW tworzy i wdraża projekty badań i diagnoz lokalnych, strategie rozwoju dla instytucji i samorządów oraz narzędzia do ewaluacji i mierzenia społecznego oddziaływania programów dla firm i instytucji publicznych.

Centrum Europejskie UW to jednostka, która prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów I i II stopnia oraz realizuje badania naukowe. Centrum  wydaje kwartalnik „Studia Europejskie – Studies in European Affairs”, prace monograficzne i podręczniki akademickie. Pracownicy CE UW są obecni w mediach w celu realizacji misji edukowania społeczeństwa.

Ośrodek Badań nad Migracjami UW to interdyscyplinarna i międzywydziałowa jednostka badająca procesy migracyjne w Polsce i w Europie. Publikuje ona wyniki badań oraz wydaje czasopismo „Central and Eastern European Migration Review”. OBM oferuje studia podyplomowe kierowane do osób zainteresowanych współczesnymi procesami migracyjnymi.

Obserwatorium Astronomiczne UW zostało założone w 1825 r. i posiada dwie stacje obserwacyjne. Dziś jest liderem wielkoskalowych przeglądów fotometrycznych nieba. Pracownicy OAUW realizują i uczestniczą w międzynarodowych projektach i misjach satelitarnych. Jednostka realizuje również zajęcia dydaktyczne w ramach studiów I i II stopnia oraz dla wybitnych uczniów szkół średnich.

Centrum Nauk Biologiczno – Chemicznych UW to miejsce realizacji badań naukowych, które wpływają na rozwój nowych technologii w m.in. energetyce, analityce, farmacji, medycynie, biotechnologii, nowych materiałach i ochronie środowiska.

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW prowadzi zaawansowane prace dotyczące przetwarzania, analizy i wizualizacji danych, zaawansowanych prac obliczeniowych oraz edukowaniu o wynikach prowadzonych badań.

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW zarządza Stacją Badawczą w Kairze oraz Polskim Ośrodkiem Archeologicznym w Chartumie, prowadzi badania archeologiczne, konserwatorskie i rekonstrukcyjne w północno-wschodniej Afryce, na Bliskim Wschodzie, Cyprze, Półwyspie Arabskim i Zakaukaziu oraz upowszechnia ich wyniki w ramach publikacji naukowych, wystaw, wykładów i konferencji.

Centrum Badań nad Uprzedzeniami jest interdyscyplinarną jednostką Wydziału Psychologii UW, skupiającą psychologów społecznych
i socjologów zainteresowanych problematyką stereotypów, uprzedzeń, rasizmu, dyskryminacji i innymi zagadnieniami
z obszaru stosunków międzygrupowych.

Portal Synergia WZ UW – platforma łącząca biznes z nauką, a pracodawców ze studentami i absolwentami Wydziału Zarządzania. W portalu Synergia WZ UW znajdują się cztery strefy dedykowane głównym odbiorcom, w tym jedna specjalnie przygotowana dla biznesu.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?