Klub Absolwentów UWjest nas coraz więcej

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zwraca się z prośbą o przekazywanie do zbiorów muzealnych pamiątek związanych z dziejami Uniwersytetu. W polu zainteresowania Muzeum znajdują się wszelkie materiały dotyczące historii, działalności i życia artystycznego uczelni: obrazy, rzeźby, medale, fotografie, narzędzia naukowe oraz dawne stroje. Z radością przyjmiemy też dokumenty (dyplomy, nominacje, indeksy), poświęcone pracy i osiągnięciom naukowym: rektorów, wybitnych profesorów i słynnych absolwentów.

Muzeum gromadzi również zdjęcia, związane z architektonicznym zespołem budynków uniwersyteckich przy ulicy Krakowskie Przedmieście oraz z innymi zabytkowymi gmachami uczelnianymi położonymi w innych dzielnicach Warszawy. Szczególnie ważne dla zbiorów muzeum są fotografie sprzed 1945 r.

Instytucja nasza chętnie zaopiekuje się także literaturą naukową poświęconą dziejom szkolnictwa wyższego.

Wszystkie przekazane przez Państwa darowizny odnotowane zostaną w Muzealnej Księdze Darów oraz na stronie internetowej muzeum

Kontakt telefoniczny pod numerem: 22 55 20 107 lub pod adresem mailowym: muzeum.uw@adm.uw.edu.pl

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?