Debata „Zbrodnia i kara, czyli o AI w służbie dezinformacji”

17 kwietnia 2024, godz. 9:25

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Zarządzania UW zaprasza do udziału w debacie eksperckiej pt.

„Zbrodnia i kara, czyli o AI w służbie dezinformacji”,

która odbędzie się 25.04.2024 o godzinie 18:00 na Wydziale Zarządzania UW oraz w ramach transmisji online.

Rozwiązania oparte o sztuczną inteligencje rozwijają się we współczesnym świecie w zawrotnym tempie. AI pozwala na jeszcze bardziej doskonałą niż dotychczas automatyzację procesów, oszczędność zasobów i eliminację błędów. Obok jednak wszystkich pozytywnych efektów rozwoju AI pojawiają się także poważne zagrożenia. W dobie praktycznie nielimitowanego dostępu do informacji – jej treść, wiarygodność  i źródło pochodzenia nabrały fundamentalnego znaczenia. Dezinformacja bowiem na dobre zagościła w naszych domach, a szczególnie w Internecie i mediach czerpiących z Internetu. Stanowi ona problem nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego, ale także bezpieczeństwa działalności operacyjnej prowadzonej przez przedsiębiorstwa.

Podczas debaty chcemy porozmawiać zarówno o wyzwaniach związanych z dezinformacją opartą o AI, jak i o możliwych rozwiązaniach i mitygowaniu ryzyk dotyczących dezinformacji. Jakość debaty gwarantują wybitni jej uczestnicy:

dr Krzysztof Malesa, National Security Officer, Microsoft PL

prof. AGH Roman Batko, badacz nowoczesnych technologii.

Debatę Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Zarządzania UW poprowadzi
Remigiusz Lewandowski

Miejsce spotkania:
Wydział Zarządzania UW, ul. Szturmowa 1/3, Warszawa. Sala: B205

Liczba miejsc na wykład jest ograniczona, decyduje kolejność rejestracji. Link do rejestracji poniżej. Tylko osoby zarejestrowane będą miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu.

Jesteśmy przeświadczeni, że taki doborowy skład zapewni zarówno emocje jak i intelektualną refleksję z naciskiem na praktyczny aspekt problemu.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację się pod tym linkiem: