Klub Absolwentów UWłączymy, inspirujemy i angażujemy

Kangur Emeres – maskotka studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych Informacja o adopcji od razu podbiła serca studentów, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na wyżywienie kangura.

Historia adopcji kangura przez Samorząd Studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych UW zaczęła się w wakacje 2011 roku od… osy, a właściwie od całego ula z warszawskiego ZOO zaadaptowanego przez pewną firmę. Zainspirowało to członka Samorządu, Michała Szymańskiego, do podjęcia z całym zespołem samorządowym rozmów o ewentualnym zaopiekowaniu się jakimś zwierzakiem.

Po wstępnym rozeznaniu się w możliwościach adopcji „dzikiego” zwierzęcia okazało się, że wytypowany przez członków zarządu inwentarz obejmuje: lwa, tygrysa, goryla i słonia. A jednak z powodu ich dużej „popularności” wśród firm, ostatecznie wybór padł na kangura, a dokładniej odmianę zwaną walabia Bennetta (kangur rdzawoszyi). Po wielogodzinnych rozmowach, rozważeniu wszystkich za i przeciw, rozwianiu wszelkich wątpliwości udało się w końcu przekonać większość i tym sposobem zabrano się za stronę formalną adopcji.

W warszawskim ZOO okazało się, że choć walabia Bennetta istotnie jest kangurem, to jednak różni się znacząco od swojego „bajkowego” wzoru, zwłaszcza pod względem rozmiaru. Tymczasem na innym wybiegu urodził się nieco wcześniej (wtedy już pięciomiesięczny) Kangur Rudy, który był po prostu idealny – na niego też się zdecydowano.

Kolejnym krokiem była promocja kangura. Idealną okazją do zaprezentowania nowej wydziałowej maskotki był obóz zerowy w Sulejowie. Informacja o adopcji od razu podbiła serca studentów, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na wyżywienie kangura, a także wymyślali przeróżne konkursy powiązane z motywem kangura. W ramach podziękowania za zaangażowanie, wszyscy studenci WNE mogli przesyłać swoje propozycje imienia kangura, a następnie głosować. Wygrało imię Emeres (od MRS, z ang. Marginal Rate of Substitution ‘krańcowa stopa substytucji’ – pojęcia z zakresu mikroekonomii) zgłoszone przez Jakuba Pietruchę.

 

 

Niespełna miesiąc później zapadła decyzja o zakupie stroju kangura, pomysł ten wsparły chętnie władze dziekańskie, dzięki czemu do dziś Samorząd Studentów WNE może podejmować różne inicjatywy z udziałem maskotki (m.in. Kangur prowadzący loterię mikołajkową, Kangur wręczający kwiaty na Dzień Kobiet, Kangur integrujący pierwszoroczniaków, Kangur wędrujący po miastach Polski; są także plany, by odwiedził zagranicę).

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?