W sprawie kontaktu z wybranym ekspertem prosimy o kontakt: redakcja.ka@uw.edu.pl
Obszary eksperckie:
prawo, mediacje, negocjacje, edukacja, szkolenia, biznes, zarządzanie
Branża:
prawo, windykacja, szkolnictwo, szkolenia, biznes, ubezpieczenia, zarządzanie
Biogram:
Paweł Janus ukończył studia prawnicze w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (2011). Odbył aplikację adwokacką (2012-2014), a po zdaniu egzaminu adwokackiego rozpoczął wykonywanie zawodu we własnej kancelarii adwokackiej. Posiada także wpis na listę radców prawnych. Prowadzi sprawy cywilne i gospodarcze oraz karne. Występował przed organami ścigania oraz sądami wszystkich instancji, w tym przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym.
Od 2015 r. jest mediatorem specjalizującym się w sprawach cywilnych, gospodarczych i karnych. Prowadzi postępowania mediacyjne na zlecenie sądów apelacji warszawskiej, klientów indywidualnych i korporacyjnych, a także w centrach mediacyjnych przy Krajowej Izbie Gospodarczej, Naczelnej Radzie Adwokackiej, Izbie Adwokackiej w Warszawie, Komisji Nadzoru Finansowego oraz PFRON. Ukończył w 2019 r. studia podyplomowe z zakresu mediacji gospodarczych prowadzone przez Uniwersytet Łódzki.
Praktykę adwokacką łączy z działalnością dydaktyczną i naukową (nauczyciel akademicki, prelegent na konferencjach, trener, nauczyciel w szkołach policealnych). W latach 2011-2017 był uczestnikiem prawniczych studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2011 r. prowadzi zajęcia z zakresu prawa, mediacji i negocjacji dla firm szkoleniowych oraz na uczelniach w całej Polsce (m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku, Uczelnia Korczaka, Poznańska Akademia Medyczna NS im. Księcia Mieszka I, Konfederacja Lewiatan, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Polskie Centrum Edukacji Prawnej). Od 2022 r. jest zatrudniony w Uczelni Biznesu i Nauk Stosowanych „Varsovia” w Instytucie Prawa, Administracji, Kryminologii i Bezpieczeństwa. W 2023 r. uzyskał uprawnienia egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie w zawodzie technik administracji. Ukończył studia podyplomowe nadające uprawnienia nauczycielskie prowadzone przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe nadające uprawnienia do nauczania podstaw przedsiębiorczości oraz biznesu i zarządzania prowadzone przez Szkołę Główną Handlową.
Paweł Janus znany jest ze swojej aktywności społecznej i politycznej. Od lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi na terenie województw: mazowieckiego, lubelskiego i łódzkiego. Od 2005 r. jest honorowym krwiodawcą, a w 2021 r. wstąpił do wojsk obrony terytorialnej. W wyborach parlamentarnych 15 października 2023 r., na zaproszenie Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy, ubiegał się o mandat poselski z okręgu nr 19 – Warszawa i zagranica. Należy do Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej (członka federacji Bezpartyjni Samorządowcy) i jest koordynatorem jej struktur w warszawskiej dzielnicy Wesoła.
Biegle posługuje się językiem angielskim, a na poziomie komunikatywnym językami niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.
Żonaty, ojciec dwóch synów.
Strona internetowa:
https://kancelariajanus.com.pl/
Profile w mediach społecznościowych: https://www.linkedin.com/in/paweljanus/
- Poniedziałek
- Wtorek
- Środa
- Czwartek
- Piątek
- Sobota
Obszary eksperckie:
psychologia twórczości, edukacja artystyczna, nauczanie sztuki, nauczanie sztuk pięknych, nauczanie rysunku artystycznego, nauczanie malarstwa, nauczanie ilustracji, nauczanie projektowania graficznego, nauczanie typografii, nauczanie historii sztuki, grafika artystyczna, ilustracja artystyczna, rysunek artystyczny, malarstwo olejne w technikach dawnych mistrzów, malarstwo temperowe XV-wieczne wraz z pozłotnictwem (znajomość w praktyce tej technologii), projektowanie graficzne, Adobe Photoshop, Adobe Dreamweaver, projektowanie stron www, WordPress, projektowanie książki, Scribus (program do składu książki do druku), znajomość reguł składu książki z dawnych wieków (manuskrypty XV-XVIII w.) i umiejętność takiego składu książki
Branża:
sztuki piękne, sztuki wizualne, malarstwo, grafika artystyczna, ilustracja artystyczna, historia sztuki, graphic design, grafik DTP, web design, edukacja artystyczna, nauczyciel
Biogram:
W roku 2023 ukończyłam studia podyplomowe pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim.
Wcześniej ukończyłam studia dzienne na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom obroniłam w pracowni Ilustracji książkowej u prof. Janusza Stannego.
Jestem czynną artystką, a zarazem nauczycielem sztuk pięknych, szczegóły na: https://www.karolak-art.com/lekcje-sztuki/
Studiowałam pedagogikę na UW w celu zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu psychologii twórczości.
W mojej pracowni artystycznej wykształciłam wiele osób w zakresie sztuk pięknych. Moi wychowankowie zasilają klasy liceów plastycznych i uczelni artystycznych w całej Polsce. Jestem autorką książki „Manifest edukacyjny. O tym, jak system oświaty pomija potrzeby edukacyjne młodych osób utalentowanych artystycznie” (2023). W książce omawiam specyfikę przygotowań kandydatów do zdawania egzaminów wstępnych do państwowych liceów plastycznych i na uczelnie ASP. Książka to także wyraz mojej polemiki z filozofem Ivanem Illichem w kwestii edukacji artystycznej. Ponadto, w książce kreślę scenariusz przyszłości nauczania sztuk pięknych w świecie zdominowanym przez AI. Osobno, proponuję scenariusz reformy oświatowej, który uwzględniałby specjalne potrzeby edukacyjne młodzieży utalentowanej artystycznie.
O mojej działalności artysty i grafika:
Przez 16 lat w pojedynkę prowadziłam agencję reklamową m.in. projektując i produkując luksusowe artykuły pamiątkowe i reklamowe.
Moje podejście do uprawiania sztuki jest totalne. Jeśli tworzę, staram się robić to perfekcyjnie. Moje obrazy olejne powstają z wykorzystaniem technologii malarskich dawnych mistrzów, co więcej, te techniki po swojemu udoskonalam. Z kolei w grafice artystycznej prace tak długo cyzeluję, aż ich wymowę – wieloznaczność interpretacyjną – uznam za doskonałą.
Sztukę, którą tworzę, zaliczam do nurtu oniryzmu i sztuki metafizycznej. Ważną inspiracją w tworzeniu odgrywa dla mnie literatura oraz klasyczna muzyka elektroniczna.
Moje grafiki ilustrujące poezję Charlesa Baudelaire`a zostały docenione. Wyróżnione zostały w książce “Remerciements – Les Illustrateurs de Baudelaire” autorstwa prof. Ivana Berniera z Université Laval w Québec, prezentującej najlepszych światowych ilustratorów twórczości Baudelaire`a (2016).
Moja strona internetowa – https://www.karolak-art.com/ – prezentująca moje portfolio artystyczne, otrzymała w roku 2017 nagrodę „Web Guru Awards” w międzynarodowym konkursie z zakresu projektowania stron www.
Jednym z ostatnich ciekawych zleceń, które zrealizowałam jest projekt graficzny edukacyjnej gry planszowej o polskich kompozytorach zatytułowany „Magicy Muzyki Klasycznej”. Projekt wykonałam dla firmy AkademiaGier. Był to projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2023 r.)
Strona internetowa:
https://www.karolak-art.com/lekcje-sztuki/
Profile w mediach społecznościowych:
https://www.instagram.com/karolak.art/
- Poniedziałek
- Wtorek
- Środa
- Czwartek
- Piątek
- Sobota
Obszary eksperckie:
odnawialne źródła energii, transformacja energetyczna, pompy ciepła, magazyny ciepła, efektywność energetyczna, dekarbonizacja ciepłownictwa, fala renowacji
Branża:
OZE, ciepłownictwo, energetyka, pompy ciepła, magazyny ciepła
Biogram:
dr Kamil Kwiatkowski – Dyrektor ds. Projektów Badawczych
Od piętnastu lat prowadzi badania w obszarze odnawialnych źródeł energii. Doktorat z fizyki o modelowaniu procesów zgazowania biomasy i spalania otrzymanego gazu zrealizował na Wydziale Fizyki UW z partnerem przemysłowym w ramach stypendium VENTURES Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Kierował i brał udział w wielu projektach B+R, także międzynarodowych. Obecnie w Euros Energy wdraża projekty transformacji energetycznej, w tym Demonstrator Technologii „Ciepłowni Przyszłości” w Lidzbarku Warmińskim. Indeks Hirscha 9.
Strona internetowa:
https://cieplowniaprzyszlosci.pl/
Profile w mediach społecznościowych:
https://www.linkedin.com/in/kamilkwiatkowski1983/
- Poniedziałek
- Wtorek
- Sobota
VicePresident – indaHash.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
W branży reklamowej od 1991 roku. Pracował zarówno w agencjach niezależnych, jak i sieciowych.
Wiele lat związany z grupami Publicis i WPP.
Tworzył struktury, którymi zarządzał na stanowiskach m.in.: Chief Operating Officer
i Managing Director.
Realizował projekty międzynarodowe m.in. pełniąc funkcję Regional Business Director EMEA.
Zdobywał doświadczenie we wszystkich kanałach komunikacji: od ATL/BTL przez PR, shopper/aktywacje po digital, e-commerce i mar-tech.
Pracował dla Klientów reprezentujących wszystkie kategorie dóbr i usług.
Obecnie wspiera indaHash, agencję reprezentującą obszar influencer marketingu oraz mar-tech, skupiając się na realizacjach projektów i obsłudze klientów w krajach europejskich.
Nagrody i wyróżnienia (m.in.: Effie, Cannes Lions, KTR). Juror polskich i międzynarodowych konkursów reklamy i marketingu. Wykładowca, mentor i szkoleniowiec. Dyplomowany varsavianista i fanatyk teatru.
- Poniedziałek
- Wtorek
- Środa
- Czwartek
- Piątek
- Sobota
Marta posiada ponad 15-letnie doświadczenie pracy w międzynarodowych korporacjach. Zajmowała się zarządzaniem płynnością finansową spółek, optymalizacją procesów- wdrażając filozofię Lean Management oraz Simplification. Jest certyfikowanym Project Managerem oraz Scrum Masterem. Mentorka 4. edycji Mentoring UW. Wolne chwile poświęca pogłębianiu wiedzy pedagogicznej w zakresie świadomości rozwoju. Za Carol Dweck, szerzy myślenie nastawione na rozwój Growth Mindset. Uwielbia Islandię, jazdę na snowboardzie, konie oraz ostatnio została miłośniczką body boardu.
- Poniedziałek
Doświadczony mentor i ekspert w dziedzinie zarządzania i technologii, łączący głęboką wiedzę biznesową z pasją do innowacji. Posiada bogate doświadczenie jako przedsiębiorca w realizacji projektów strategicznych, doradczych, szkoleniowych oraz IT. Jego umiejętność motywowania zespołów do osiągania ambitnych celów, wsparte strategicznym myśleniem i wysoką etyką zawodową, sprawiają, że jest cenionym liderem i innowatorem.
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończył studia Executive MBA z wyróżnieniem oraz Artificial Intelligence for Executives Uniwersytet Warszawski, Od 2005 roku prowadzi własną działalność gospodarczą KREATOR, posiada szeroką wiedzę w dziedzinie innowacji, zarządzania projektami B+R oraz nowych technologii. Jego zainteresowania koncentrują się wokół FinTech, EdTech, AI, VR, NFT i blockchain, stara się rozumieć nowoczesne technologie i ich potencjał w przekształcaniu przyszłości biznesu i edukacji.
Jako mentor, Przemysław dąży do inspirowania ludzi w eksplorowania nowych horyzontów, promując kreatywne myślenie i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów. Jego doświadczenie i wiedza wspierają podróż po świecie nowych technologii i zarządzania.
– Dogłębna ekspertyza w branżach: e-commerce, informatyka i nowe technologie, wydawnictwa oraz media.
– Prawie 15 lat pracy i studiów poza Polską: w Niemczech, Hiszpanii i Luksemburgu.
– Kilkuletnie doświadczenie jako wykładowca gościnny na polskich i amerykańskich uczelniach biznesowych w programach studenckich, Executive MBA i doktoranckich.
– Mentor w Programie Mentorskim Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Liderek Biznesu, Project Management Institute, Instytucie Educare.
- Poniedziałek
- Czwartek
- Piątek
Moje najważniejsze osiągnięcia:
𝐓𝐲𝐭𝐮ł 𝐋𝐚𝐮𝐫𝐞𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐈𝐗. 𝐞𝐝𝐲𝐜𝐣𝐢 𝐒𝐭𝐲𝐩𝐞𝐧𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐢𝐦. 𝐋𝐞𝐨𝐩𝐨𝐥𝐝𝐚 𝐔𝐧𝐠𝐞𝐫𝐚
𝐓𝐲𝐭𝐮ł 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬𝐭𝐤𝐢 𝐗𝐈𝐈𝐈 𝐞𝐝𝐲𝐜𝐣𝐢 𝐒𝐭𝐮𝐝𝐞𝐧𝐜𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐍𝐨𝐛𝐥𝐚
𝐓𝐲𝐭𝐮ł 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐥𝐢𝐬𝐭𝐤𝐢 𝐋𝐢𝐝𝐞𝐫ó𝐰 𝐈𝐧𝐧𝐨𝐰𝐚𝐜𝐣𝐢
W swojej karierze pracowałam m.in. dla: Interii sp. z o.o., Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej, Instytutu Studiów Wschodnich (Forum Ekonomicznego), Economic Acceleratora, Polskiego Radia, Delphy Records czy Party.pl.
Współtworzyłam XXX Forum Ekonomiczne w Karpaczu, VI Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach, 47. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, Targi H2 Poland & NET ZERO w Poznaniu, Targi AGROTECH w Kielcach. W swojej pracy odpowiadałam m.in. za tworzenie koncepcji działań w mediach społecznościowych, sporządzanie umów medialnych, kontakt z przedstawicielami mediów, promocję działalności firm na eventach, tworzenie materiałów graficznych czy redakcję tekstów branżowych.
Posiadam imienne certyfikaty poświadczające moje medialne kompetencje (wystawione przez UKSW, Fundację Niezależnych Inicjatyw Studenckich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Politechnikę Łódzką, Polską Fundację Przedsiębiorczości, Akademię PARP oraz NAVOICA).
W wolnym czasie zgłębiam tajniki zastosowania sztucznej inteligencji w pracy w mediach. Jestem uczestniczką CampusuAI – wirtualnej szkoły edukującej w obszarze sztucznej inteligencji. Jestem także członkiem zwyczajnym w Polskim Towarzystwie Komunikacji Społecznej.
do indywidualnego ustalenia
Jestem andragogiem i trenerką kompetencji miękkich. Pasjonuję się w komunikacji inter- i intrapersonalnej, empatii, radzeniu sobie ze stresem, inteligencji emocjonalnej oraz budowaniu trwałych relacji.
Mówię o sobie: Charyzmatyczna liderka w duchu empatycznego przywództwa, stawiająca na autentyczność i niebojąca się emocji. Dzięki ponad 12-letniemu doświadczeniu m.in. w branży eventowej, szkoleniowej, HORECA i współtworzeniu od 3 lat Kampusu Innowacji CIC zdobyłam wiedzę i praktyczne umiejętności, które pozwalają mi tworzyć innowacyjne rozwiązania i wprowadzać pozytywne zmiany w środowiskach biznesowych.
Jako managerka kieruję się nie tylko rozumem, ale i sercem. Doświadczenie budowania, zarządzania i tworzenia edukacyjno-networkingowego programu dla pierwszego w Polsce klubu dla innowatorów Trend House wyposażyło mnie w nietuzinkową, interdyscyplinarną wiedzę oraz międzybranżowe relacje.
Jestem pasjonatką rozwoju i wychodzenia ze strefy komfortu, której lista TO DO nigdy nie przekreśla TO BE.
Według testu 16 osobowości MBTI – Protagonista, co oznacza, że wierzę w wartość każdej osoby i czerpię radość z prowadzenia innych ku wspólnemu celowi.
- Poniedziałek
- Wtorek
- Środa
Malwina A. Tkacz jest doktorantką Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i aplikantką radcowską. Pracuje jako redaktorka w Polskiej Agencji Prasowej. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas studiów działała w Klinice Prawa UW. Spędziła semestr na studiach na University of Lincoln. Uzyskała także prestiżowe stypendium University of California, Berkeley i odbyła staż w Parlamencie Europejskim. Obecnie jest Rzecznikiem Praw Doktoranta na UKSW. Interesuje ją filozofia prawa, egzystencjalizm chrześcijański i prawa człowieka. Jest poetką, komponuje także piosenki.
- Wtorek
- Czwartek