Klub Absolwentów UWłączymy, inspirujemy i angażujemy

Debata

Czy da się powstrzymać katastrofę? Polska po zmianach klimatu i środowiska.

14 grudnia 2017
Czytelnia Instytutu Germanistyki, ul. Dobra 55, parter

Dyskusja o zmianach klimatycznych trwa od dawna. Rzadko jednak w dyskusji pojawia się kwestia wpływu przewidywanych scenariuszy na Polskę. Czy nasze środowisko na tym ucierpi? Czy zasoby wodne są bezpieczne i nie grożą nam susza i upadek rolnictwa? Jaka będzie jakość powietrza? Czy dotychczasowy model polskiego rozwoju gospodarczego może być kontynuowany bez zagrożenia dla jakości życia ludzi i zwierząt? 

Czy da się powstrzymać katastrofę? Polska po zmianach klimatu i środowiska.

To trzecia debata z cyklu „Widoki na przyszłość” organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie było otwarte dla publiczności. Do udziału w cyklu zaprosiliśmy całą społeczność UW (#JestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

czas: 14 grudnia 2017 w godzinach 18.00-20.00

miejsce: Czytelnia Instytutu Germanistyki, ul. Dobra 55, parter

Paneliści: 

prof. dr hab. Szymon Malinowski – profesor nauk o Ziemi na Wydziale Fizyki UW. Pracował  i prowadził badania w Kanadzie, Niemczech, USA. Jest członkiem wielu rad i komitetów naukowych, w szczególności członkiem korespondentem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Jego aktywność badawcza obejmuje fizykę chmur i opadów, turbulencję atmosferyczną, modelowanie numeryczne procesów atmosferycznych, pomiary atmosferyczne z pokładu samolotu, pomiary zdalne, przewidywalność procesów atmosferycznych.

dr hab. Karolina Safarzyńska – ekonomistka pracująca na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW, gdzie naucza finansów i ekonomii behawioralnej. Naukowo zajmuje się badaniem procesów przemian w kierunku zrównoważonego rozwoju. 

dr Aneta Afelt – badaczka w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW, gdzie zajmuje się m.in. zastosowaniem hydrologii i meteorologii w badaniach wpływu ludzkiego na klimat. Reprezentuje UW w międzynarodowym projekcie Światowej Organizacji Zdrowia poświęconym wpływowi zmian klimatu na populacje komarów przenoszących choroby.

Grzegorz Wiśniewski – założyciel i prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej, ekspert Komisji Europejskiej, członek Narodowej Rady Rozwoju, Człowiek Roku Polskiej Ekologii 2014. Jest autorem i współautorem dwóch patentów w obszarze energetyki słonecznej. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej.

Maria Filcek – współzałożycielka Miasto jest Nasze, aktywistka społeczna, przedsiębiorczyni (branża wydawnicza). Zajmuje się kwestiami środowiskowymi w kontekście urbanistyki, przemianami instytucji i organizacji oraz popularyzacją wiedzy ekologicznej.

Moderator: Jan Burzyński (absolwent MISH UW)

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na naszym profilu.

fot. Filip Konopczyński

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?