Początek roku to czas na nowe inspiracje!
A czy może być lepsze źródło inspiracji niż ciekawi ludzie?
Już 23 stycznia (poniedziałek) zapraszamy na inspirujące wystąpienie naszego absolwenta o sztucznej inteligencji. Z AI (artificial intelligence) wiązane są wielkie nadzieje, ale budzi też wiele negatywnych emocji i pytań. Zalety AI są oczywiste – szybsze procesy decyzyjne, całodobowy dostęp i minimalizacja ludzkich błędów. Jednak rozwój sztucznej inteligencji jest bezpośrednio związany z decyzjami podejmowanymi przez ludzi i ma wpływ na ich życie. Co ryzykujemy, rozwijając AI i jak to zrobić, by technologia nie wymknęła się nam spod kontroli?
Human 2.0, czyli jak nauczyć sztuczną inteligencję moralności.
To pierwsze spotkanie z cyklu #UWolnij swój potencjał – inspirujemy i rozwijamy organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.
Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#jestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.
Cały cykl poniedziałkowych spotkań to będą:
🔥 power speeche
☕️ 🍩 networking
🔥 rozwój
czas: 23.01.2023 (poniedziałek) w godzinach 17.30-19.00
Od 17.00 będzie na wszystkich czekać kawa, herbata i coś słodkiego.
miejsce: Aula w dawnym BUW (ul. Krakowskie przedmieście 26/28)
Dołączcie już dziś 👇
bezpłatna rejestracja: https://forms.gle/kdcA17M4vD5vdQPfA
„Technologia rozwija się wykładniczo – człowiek nie. To oznacza, że za kilka lat, dekadę będziemy żyli w świecie, który rządzony jest przez technologie, której nie rozumiemy, będziemy używali narzędzi, które są inteligentniejsze od nas i które będą podejmowały decyzje wykraczające poza nasze możliwości rozumowania.
Jeśli chcemy przetrwać w tym świecie musimy zacząć się rozwijać. Sięgać po pełne możliwości naszego mózgu. Wykorzystać biologię i nieuświadomione potencjały. Stać się limitless.
A co najważniejsze musimy stworzyć nowe sposoby rozwiązywania problemów – wykorzystując zarówno przypisaną ludziom kreatywność jak i moc obliczeniową AI. Zbudować nowy model collective creativity.
Czy człowiek może się upgradować?
Czy czeka nas Singularity technologiczne?
Czy mamy szanse?”
Edi Pyrek – niezależny myśliciel, mentor, pisarz, terapeuta. Spin doktor. Absolwent indywidualnych studiów na UW z zakresu pedagogiki, antropologii i psychologii.
Doradzał trzem polskim premierom, marszałkowi Sejmu, kilku ministrom.
Pracował w Afganistanie jako negocjator pokojowy po 11 września i szkolił białoruską opozycję.
Twórca oryginalnej koncepcji „religii marki” sposobu budowania marek na wzór religii.
Mentor w Founder Institute – Global Silicon Valley.
Wśród jego klientów są zarówno najbogatsi Polacy, członkowie rodziny królewskiej z Tajlandii, jak i czołowe nazwiska ze świata technologii i finansów. Wykładowca akademicki, prelegent TEDX (3 razy). Napisał 10 książek (m.in. dla National Geographic) i zrealizował filmy dla Discovery Chanel, autor sztuk teatralnych, publicysta itp.
Od lat zajmuje się „modernizacją człowieka”. Wykorzystuje zarówno tradycyjne metody, psychologie, farmakologie (leki inteligentne, nootropy, diety itp.), jak i najnowsze technologie wspomagane sztuczną inteligencją. Skupia się głównie na tzw. hackingu świadomości, czyli wykorzystaniu tzw. nieświadomy ludzki potencjał.
Współtwórca Ontologicznej Koncepcji Spirali – sposobu nauczania etyki AI. Wraz z Davidem Hansonem tworzy GAIA – Global Artificial Intelligence Association – multidyscyplinarny Think Tank zajmujący się tworzeniem Compassion AI.