Klub Absolwentów UWjest nas coraz więcej

seszyn

seszyn
«sesja egzaminacyjna»

ETYMOLOGIA:

Forma seszyn jest spolszczonym zapisem fonetycznym angielskiego słowa session, który w połączeniu z wyrazem exam oznacza sesję egzaminacyjną (ang. exam session). Słowo session zostało zapożyczone z języka łacińskiego – sessio ‘posiedzenie’.

CIEKAWOSTKI:

W akademickim życiu studenta występują różne sesje: zimowa, letnia, wrześniowa, poprawkowa… Trwają one zazwyczaj dwa tygodnie. W tym czasie student toczy na uczelni prawdziwą batalię. Jest to okres intensywnego UCZINGU, który może doprowadzić nawet do załamania nerwowego. Portale studenckie (i nie tylko) prześcigają się w dawaniu dobrych rad tym, którzy pragną dobrze przygotować się do uczelnianego armagedonu. Uprawianie sportu, dłuższy sen (a nie zarywanie nocy na BUWINGU!), robienie fiszek to tylko nieliczne sposoby na przyswojenie dużej ilości materiału. Niestety nie zawsze jest kolorowo, 45 minut spędzone na oral exam (czyli egzaminie ustnym) staje się prawdziwym jam session, a wynik improwizacji pozostawia na karcie egzaminacyjnej lub w USOS-ie ślad w postaci czerwonej nzalki. Ale – jak mówią prawdziwi studenci – nie ma spiny, są drugie terminy.

oprac. Martyna Sabała

Słownik języka studentów Uniwersytetu Warszawskiego jest dostępny pod adresem: www.studenckamowa.uw.edu.pl.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?