Klub Absolwentów UWjest nas coraz więcej

ogun

ogun
«przedmiot ogólnouniwersytecki (tzw. wolnego dostępu)»

ETYMOLOGIA:

Wyraz ogun powstał w wyniku skrócenia przymiotnika ogólnouniwersytecki. Jest to przykład innowacji językowej skracającej, która służy ekonomizacji języka.

CIEKAWOSTKI:

Każdy student Uniwersytetu Warszawskiego otrzymuje 300 wirtualnych żetonów przeznaczonych na przedmioty ogólnouniwersyteckie. Dzięki temu w trakcie studiów żakowie mogą poszerzyć swoją wiedzę nie tylko z własnej dziedziny, lecz także z wielu różnych dyscyplin. Jest to również okazja do odwiedzenia innych jednostek uniwersyteckich, poznania nieznanych dotąd miejsc zlokalizowanych w różnych dzielnicach Warszawy i przyjrzenia się temu, jak funkcjonują studia na innych wydziałach.

Łącznie w ofercie Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się ponad 600 jednosemestralnych lub dwusemestralnych przedmiotów ogólnouniwersyteckich, odbywających się zarówno w języku polskim, jak i w językach obcych. Wspomniane zajęcia można podzielić na trzy główne grupy – humanistyczne, społeczne oraz ścisłe i spoza Uniwersytetu Warszawskiego. Znaczna liczba ogunów prowadzona jest również na internetowej platformie edukacyjnej.

oprac. Anna Jaworska

Słownik języka studentów Uniwersytetu Warszawskiego jest dostępny pod adresem: www.studenckamowa.uw.edu.pl.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?