Klub Absolwentów UWjest nas coraz więcej

Mediateka

 


Wywiady z absolwentami

Redaktor Maciej Kwiek, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (2010) oraz członek Klubu Absolwentów UW, rozmawia co miesiąc ze znanymi absolwentami Uniwersytetu. Od swoich gości wydobywa często ciekawe i nieznane szerszej publiczności historie związane ze studiowaniem na Uniwersytecie. Zachęcamy do oglądania!


Studenci i absolwenci na rynku pracy

Czy twój kierunek determinuje twoje zarobki? Czego studenci oczekują od pierwszej pracy? Czy warto zapisywać się na staże?  Dlaczego tak wielu absolwentów rezygnuje z kariery zgodnej z ich wykształceniem? Aby odpowiedzieć na te oraz inne pytania, Klub Absolwentów UW przygotował we współpracy z Polską Radą Biznesu cykl krótkich wywiadów z ekspertami.

Udział wzięli dr Małgorzata Durska (absolwentka ekonomii i socjologii UW, dyrektor Polskiej Rady Biznesu), Marcin Fiedziukiewicz (twórca aplikacji JobsquareApp i serwisu pracuj.pl łączących pracowników i pracodawców) oraz Filip Konopczyński (dziennikarz społeczno-ekonomiczny, absolwent prawa i kulturoznawstwa UW). Cykl poprowadził Piotr Topoliński z uniwersyteckiego Radia Kampus.

Materiał powstał w ramach kampanii informacyjnej Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu.

 


Konferencja Jestem z UW” 2016

Podczas Światowego Zjazdu Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego historyczne wnętrze Auditorium Maximum zmieniło się w nowoczesną salę konferencyjną. W tej nietypowej scenerii odbyła się całodniowa, uniwersytecka konferencja z udziałem wybitnych naukowców i absolwentów UW, nawiązująca do amerykańskiego formatu TED Talks. Nie zabrakło również programu artystycznego przygotowanego przez naszych absolwentów, a wśród gości znalazły się nawet osoby, które ukończyły Uniwersytet w latach trzydziestych ubiegłego stulecia! Rolę gospodarzy wydarzenia pełnili z kolei absolwenci naszej uczelni znani ze świata mediów: Edwin Bendyk, Janina Paradowska, Grzegorz Miecugow i Mariusz Szczygieł. Działo się naprawdę wiele. Zapraszamy do oglądania!

 


Filmy o Uniwersytecie Warszawskim

Z okazji jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego powstała seria filmów dokumentalnych poświęconych dawnym i współczesnym losom naszej Alma Mater. Zapraszamy do oglądania!

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

FreshMail.pl