Audycja radiowa

Wywiad z prof. dr hab. Katarzyną Pachniak

6 lipca 2019
Radio Kampus 97,1 FM

Gościem ostatniej audycji przed wakacjami będzie absolwentka studiów arabistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, prof. dr hab. Katarzyna Pachniak.

Prof. Katarzyna Pachniak rozpoczęła studia w 1986 r. i na UW uzyskała wszystkie tytuły naukowe, począwszy od doktoratu w 1998 r. i habilitacji w 2005 r.

Zainteresowania naukowe prof. Katarzyny Pachniak obejmują takie dziedziny jak:  religijne aspekty islamu, teoria polityki okresu klasycznego, filozofia muzułmańska. Poza pracą naukowo-badawczą prof. Katarzyna Pachniak jest pasjonatką pływania oraz kina.

Ponadto jest autorką prac naukowych w tym książek i artykułów. Od 2006 r. kieruje Katedrą Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Emisja wywiadu 6 lipca 2019 (sobota) pomiędzy godz. 10.00 a 10.30 w Akademickim Radiu Kampus na 97,1 FM.