Klub Absolwentów UWjest nas coraz więcej

Audycja radiowa

Wywiad z dr hab. Iwoną Lubą

6 kwietnia 2019
Radio Kampus 97,1 FM

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu Jestem z UW.

Gościem audycji będzie dr hab. Iwona Luba, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.  

Iwona Luba uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych oraz habilitację na podstawie pracy pod tytułem Duch romantyzmu i modernizacja. Sztuka oficjalna Drugiej Rzeczypospolitej.

Dr hab. Iwona Luba była pracownikiem Muzeum Narodowego w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Historii Sztuki i Kultury Nowoczesnej Instytutu Historii Sztuki UW. Naukowo interesuje się sztuką polską i europejską  XIX i XX wieku. Jest autorką publikacji naukowych oraz książek. Wydała, między innymi: Berlin. Szalone lata dwudzieste. Życie nocne i sztuka,  Dialog nowoczesności z tradycją. Malarstwo polskie dwudziestolecia międzywojennego,Duch romantyzmu i modernizacja. Sztuka oficjalna Drugiej Rzeczypospolitej. Dr hab. Iwona Luba była   stypendystką Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Lanckorońskich.

Emisja wywiadu 6 kwietnia 2019 (sobota) pomiędzy godz. 10.00 a 10.30 w Akademickim Radiu Kampus na 97,1 FM.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?