Konkurs Prezentacja

Wyniki konkursu na „Budowę domu studenckiego na Kampusie Służewiec”

21 lutego 2019 r.

Stale wzrasta liczba obcokrajowców studiujących na UW zarówno na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich, jak i stypendystów  programów europejskich, innych programów rządowych, w tym CEEPUS i DAAD, a także przyjeżdżających w ramach umów o bezpośredniej współpracy akademickiej. Przyciąganie kolejnych studentów z zagranicy nie będzie jednak możliwe bez ułatwienia im codziennego funkcjonowania na uczelni.

Jednym z najpilniejszych zadań w tym zakresie jest budowa nowoczesnych domów studenckich  spełniających standardy XXI wieku.  Korzystać z nich będą także utalentowane osoby z Polski pochodzące z miejsc oddalonych od Warszawy. W kontekście umiędzynarodowienia szczególne ważne jest powstanie hotelu akademickiego (domu pracownika naukowego) dla naukowców wizytujących z zagranicy. Poza obiektami dedykowanymi studentom, uczelnia powinna posiadać przestrzeń pobytową o wyższym standardzie w dogodnej lokalizacji.

W katalogu prezentujemy przebieg i wyniki konkursu na „Budowę domu studenckiego na Kampusie Służewiec”, zorganizowanego we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów RP.