Warsztaty wielkanocne – Powrót do tradycji

4 kwietnia 2019
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, parter, sala wystawowa

W dobie internetu i telefonów komórkowych coraz rzadziej wysyłamy tradycyjne kartki pocztowe, bo zastąpiły je e-maile i SMSy. Tymczasem kartki (a mają już 150 lat!) nie odeszły jeszcze do lamusa, nie zniknęły z rynku, wciąż są produkowane i znajdują chętnych nabywców, którzy wolą przesłać pocztą życzenia świąteczne na Wielkanoc i Boże Narodzenie; z okazji urodzin, imienin, ślubu lub jubileuszu.

Taką kartkę można dziś wybrać z setek różnych, drukowanych masowo obrazków, ale miłą niespodzianką dla adresata jest wysłanie kartki zaprojektowanej i wykonanej własnoręcznie.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w artystycznej przygodzie – warsztatach. Zapewniamy gotowe elementy kompozycji, z których uczestnicy spotkania wykonają kolorowe prace oraz wszelkie potrzebne materiały plastyczne (prosimy tylko o zabranie ze sobą małych nożyczek do papieru).

czas: 4 kwietnia 2019 w godzinach 18.00-21.00

miejsce: ul. Dobra 56/66, budynek Biblioteki Uniwersyteckiej, sala w Centrum Wolontariatu (parter obok wind)

bezpłatna rejestracja: https://warsztaty04-klubu2019.evenea.pl

Prowadząca:

Beata Joanna Przedpełska – mgr filologii słowiańskiej UW oraz absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarstwa UW.

Wieloletnia publicystka Redakcji Muzyki Rozrywkowej Polskiego Radia, autorka wielu artykułów w polskiej prasie o tematyce kulturalnej (wywiady z artystami, recenzje płyt i książek, relacje z wydarzeń – wernisaże, premiery filmowe i teatralne) oraz spotkań dyplomatycznych.

Autorka książki „Gwiazdy…gwiazdki…gwiazdeczki muzyki rozrywkowej lat 90.”.

Wieloletnia korespondentka „Tygodnika Polskiego” – najstarszego pisma Polonii australijskiej i nowozelandzkiej.

Pracę dziennikarską łączy z pracą artystyczną (nota bene pracę magisterską napisała na temat malarski – „Pejzaż w prozie Ivo Andricia”).

W 2006 roku zadebiutowała indywidualną wystawą „Uwalnianie wyobraźni” w Galerii UW w Pałacu Kazimierzowskim. Odtąd regularnie wystawia swoje prace: dotąd na 17 wystawach indywidualnych (w tym – kilkakrotnie na terenie UW) – rysunki, obrazy, tkaniny, maski, ekslibrisy.

Od 6 lat specjalizuje się w ekslibrisach, z powodzeniem bierze udział w wystawach oraz w konkursach na terenie całej Polski i zagranicą (Bułgaria, Chorwacja, Włochy, Belgia, Australia).