Konkurs biletowy – Gdyńska Szkoła Filmowa – The Best Of vol. 1

6 marca 2018
kino Luna

Internetowy konkurs Klubu Absolwentów UW oraz dystrybutora MEDIA MOVE promuje pokazy krótkich metraży Gdyńska Szkoła Filmowa – The Best Of vol. 1.

Mamy do rozlosowania 10 podwójnych zaproszeń na pokazy Gdyńska Szkoła Filmowa – The Best Of vol. 1 – 06.03.2018, wtorek, godz. 20:15

Gdyńska Szkoła Filmowa – The Best Of vol. 1

MATKA (30 min), na­gro­dzo­na wie­lo­ma na­gro­da­mi, z fe­no­me­nalną tytułową rolą Da­nu­ty Sten­ki. Małgo­rza­ta – na co dzień ważny po­li­tyk – je­dzie do domu nad je­zio­rem. Jej syn, nar­ko­man, po­trze­bu­je po­mo­cy. Małgo­rza­ta prosi o wspar­cie córkę. Na miej­scu od­kry­wają półprzy­tom­ne­go chłopaka i młodą dziew­czynę. W ob­li­czu tra­ge­dii ich wza­jem­ne re­la­cje kom­pli­kują się ujaw­niając skry­wa­ne urazy. Matka musi podjąć naj­trud­niejszą de­cyzję w życiu.

KO­NIEC WI­DZE­NIA (15 min), no­mi­no­wa­ny do Złotej Palmy w Kon­kur­sie filmów krótko­me­trażowych na 70. Fe­sti­wa­lu Fil­mo­wym w Can­nes. Hi­sto­ria Marty pra­cującej w warsz­ta­cie sa­mo­cho­do­wym ojca. Jej chłopak zo­sta­je aresz­to­wa­ny. Marta z ojcem sta­rają się mu pomóc. Dziew­czy­na staje przed życio­wym wy­bo­rem, pomiędzy ojcem, a swoim uko­cha­nym. Sy­tu­ację kom­pli­ku­je fakt, który Marta wy­ja­wia obu mężczy­znom swo­je­go życia.

MIĘDZY NAMI (30 min), przej­mujący do­ku­ment o parze dwu­dzie­sto­latków spo­dzie­wających się dziec­ka. Pod wpływem napięć i emo­cji de­cy­dują się roz­stać, a dziec­ko oddać do ad­op­cji. Nie jest im z tym łatwo. Do po­ro­du zostały dwa miesiące. Do­cho­dzi do rozmów i przeżyć klu­czo­wych dla całego ich życia.

DZIEŃ BABCI (30 min), zdo­byw­ca 28 nagród i wyróżnień na fe­sti­wa­lach w kraju i za­gra­nicą. Jeden z głównych bo­ha­terów, Tomek, wyłudza od star­szej pani pieniądze metodą „na wnucz­ka”. Kiedy wszyst­ko idzie do­brze, nagle ko­bie­ta de­ma­sku­je go i za­my­ka w miesz­ka­niu. Niedołężna sta­rusz­ka pro­po­nu­je oszu­sto­wi układ. Chłopak do­sta­nie pieniądze, jeśli będzie udawał jej wnuka przed pra­cow­ni­kiem so­cjal­nym, który przyj­dzie spraw­dzić, czy ko­bie­ta ma opiekę ro­dzi­ny…
Kraj produkcji: Polska

Czas trwania: 105 min

PYTANIE KONKURSOWE:
Kiedy powstała Gdyńska Szkoła Filmowa?

Na odpowiedzi oczekujemy pod adresem: konkursy.klubu@uw.edu.pl do poniedziałku 5 marca do godz. 16.00 (z tytułem e-maila: Gdyńska Szkoła Filmowa). Prosimy o umieszczenie w odpowiedzi numeru swojego telefonu komórkowego.

Laureaci zostaną poinformowani o wygranej w SMS lub w odpowiedzi na e-mail.

Więcej na temat najnowszego filmu dystrybuowanego przez Media Move – Dziennik maszynisty