Klub Absolwentów UWłączymy, inspirujemy i angażujemy

Debata Impreza

Informować czy przekonywać. Dylematy pracy dziennikarskiej.

22 stycznia 2019
Aula d. BUW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Zapraszamy na 4. debatę 2. edycji cyklu „Widoki na przyszłość” pt. Informować czy przekonywać. Dylematy pracy dziennikarskiej. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Prawda to zgodność myśli z rzeczywistością – czy oglądając telewizję Arystoteles dalej by tak uważał? Co sprawia, że środki masowego przekazu tak często polaryzują społeczeństwo? Jaka powinna być rola mediów informacyjnych? Czy istnieje obiektywny przekaz? Kto kształtuje kogo – media odbiorców, czy odbiorcy media?

Po debacie zapraszamy na spotkanie noworoczne absolwentów UW.

czas: 22 stycznia 2019 w godzinach 18.00-21.00

miejsce: Aula w dawnym BUW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Bezpłatna rejestracja: https://debata-klubu01-2019.evenea.pl

Paneliści:

Jerzy Haszczyński (ur. 1966). Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1991 roku dziennikarz „Rzeczpospolitej”. Szef działu zagranicznego w tej gazecie, komentator spraw międzynarodowych, reporter. Był wydawcą i redaktorem założonej przez „Rzeczpospolitą” gazety dla Polaków na Litwie „Słowo Wileńskie”, korespondentem w Berlinie i korespondentem wojennym. Autor zbiorów reportaży „Nie tylko pani Steinbach” (o Niemczech) i „Mój brat obalił dyktatora” (o przemianach w państwach muzułmańskich).

 

Piotr Kraśko (ur. 1971), teatrolog (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie) i dziennikarz; w latach 1991-2016 dziennikarz TVP, korespondent TVP w Brukseli, Rzymie, Waszyngtonie, w latach 2012-2016 szef redakcji Wiadomości TVP, od 2016 prezenter TVN; współprowadzący Dzień dobry TVN i TVN24 BiS, gospodarz programu Fakty z zagranicy; laureat „Wiktorów” w kategorii „Najlepszy prezenter” (2008) i „Prezenter telewizyjny” (2013).

Tomasz Wołek (ur. w 1947), absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego, uczestnik wydarzeń Marca 1968 i Grudnia 1970 w Gdańsku, rejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa od 1972. W PRL-u dziennikarz prasy sportowej („Przegląd Sportowy”, „Piłka Nożna”), katolickiej („Więź”, „Tygodnik Powszechny”, od 1984 „Królowa Apostołów”) i bezdebitowej („Bratniak”, „Głos”, „Puls”). Za kontakty z opozycją wyrzucony z TVP w 1977 (ponad dwuletnie bezrobocie). Działacz Ruchu Młodej Polski, uczestnik strajku w Stoczni Gdańskiej w Sierpniu 1980, w 1981 szef Biura Informacji Prasowej Solidarności w Warszawie. W stanie wojennym działalność podziemna. Założyciel i redaktor „Solidarności Narodu” i „Polityki Polskiej”, sekretarz Klubu Myśli Politycznej „Dziekania”. Po roku 1989 redaktor naczelny „Życia Warszawy” i „Życia”, komentator radiowy (od 16 lat radia TOK FM) i telewizyjny, publicysta m. in. „Polityki” i „Gazety Wyborczej”, uczestnik pierwszej debaty prezydenckiej (Wałęsa – Kwaśniewski) w TVP w 1995.

Moderator: 

Paweł Sulik, dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną. W swoich audycjach dużo miejsca poświęca rewolucji energetycznej, ochronie środowiska i problemom migracji. Autor programu radiowego „Los Polandos” poświęconego obcokrajowcom żyjącym w Polsce. Muzyk. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

fot. Marcin Kluczek

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?