Klub Absolwentów UWłączymy, inspirujemy i angażujemy

Debata

Co z polską „doliną krzemową”? Innowacyjność, rewolucja technologiczna i miejsce Polski w światowej gospodarce.

23 listopada 2017
Czytelnia Instytutu Germanistyki, ul. Dobra 55, parter

„Gospodarka innowacyjna” to mantra, którą od lat powtarzają politycy, dziennikarze i eksperci. Wiele polskich przedsiębiorców działa w sposób innowacyjny, ich firmy się rozwijają i zdobywają nowe rynki. Start-upy i innowacje mają być realną szansą na wyrwanie Polski z „pułapki średniego rozwoju”. Jak faktycznie wyglądają dotychczasowe osiągnięcia polskiej ekonomii w trwającej rewolucji technologicznej?  Czy historie sukcesów polskich innowatorów są potwierdzeniem, czy zaprzeczeniem krajowego trendu? 

Co z polską "doliną krzemową"? Innowacyjność, rewolucja technologiczna i miejsce Polski w światowej gospodarce

Debata o miejscu Polski w światowej gospodarce na tle rewolucji technologicznej to druga debata z cyklu „Widoki na przyszłość” organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie było otwarte dla publiczności. Do udziału w cyklu zaprosiliśmy całą społeczność UW (#JestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

czas: 23 listopada 2017 r., godz. 18.00-20.00

miejsce: czytelnia Instytutu Germanistyki, ul. Dobra 55, parter

Paneliści: dr Marek Dziubiński (Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.), prof. dr hab. Anna Wójcicka (Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka, Warsaw Genomics Sp. z o.o.), dr Agnieszka Pugacewicz (DELab, Wydział Nauk Ekonomicznych UW), dr Jan Poleszczuk (Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk, zdobywca nagrody naukowej Polityki 2017, autor bloga Compute Cancer), Krzysztof Sobczak (współwłaściciel Emplocity Sp. z o.o.) 

Moderator: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW)

Link do wydarzenia na naszym profilu.

O debacie

„Gospodarka innowacyjna” to mantra, którą od lat powtarzają politycy, dziennikarze i eksperci. Wiele polskich przedsiębiorców działa w sposób innowacyjny, ich firmy się rozwijają i zdobywają nowe rynki. Start-upy i innowacje mają być realną szansą na wyrwanie Polski z „pułapki średniego rozwoju”. Jak faktycznie wyglądają dotychczasowe osiągnięcia polskiej ekonomii w trwającej rewolucji technologicznej?  Czy historie sukcesów polskich innowatorów są potwierdzeniem, czy zaprzeczeniem krajowego trendu? Te tematy poruszaliśmy podczas debaty 23 listopada 2017 r.

fot. Aleksandra Przybora

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?