„Gospodarka innowacyjna” to mantra, którą od lat powtarzają politycy, dziennikarze i eksperci. Wiele polskich przedsiębiorców działa w sposób innowacyjny, ich firmy się rozwijają i zdobywają nowe rynki. Start-upy i innowacje mają być realną szansą na wyrwanie Polski z „pułapki średniego rozwoju”. Jak faktycznie wyglądają dotychczasowe osiągnięcia polskiej ekonomii w trwającej rewolucji technologicznej? Czy historie sukcesów polskich innowatorów są potwierdzeniem, czy zaprzeczeniem krajowego trendu?
Co z polską "doliną krzemową"? Innowacyjność, rewolucja technologiczna i miejsce Polski w światowej gospodarce
Debata o miejscu Polski w światowej gospodarce na tle rewolucji technologicznej to druga debata z cyklu „Widoki na przyszłość” organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie było otwarte dla publiczności. Do udziału w cyklu zaprosiliśmy całą społeczność UW (#JestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.
czas: 23 listopada 2017 r., godz. 18.00-20.00
miejsce: czytelnia Instytutu Germanistyki, ul. Dobra 55, parter
Paneliści: dr Marek Dziubiński (Prezes Zarządu Medicalgorithmics S.A.), prof. dr hab. Anna Wójcicka (Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka, Warsaw Genomics Sp. z o.o.), dr Agnieszka Pugacewicz (DELab, Wydział Nauk Ekonomicznych UW), dr Jan Poleszczuk (Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk, zdobywca nagrody naukowej Polityki 2017, autor bloga Compute Cancer), Krzysztof Sobczak (współwłaściciel Emplocity Sp. z o.o.)
Moderator: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW)
Link do wydarzenia na naszym profilu.
O debacie
„Gospodarka innowacyjna” to mantra, którą od lat powtarzają politycy, dziennikarze i eksperci. Wiele polskich przedsiębiorców działa w sposób innowacyjny, ich firmy się rozwijają i zdobywają nowe rynki. Start-upy i innowacje mają być realną szansą na wyrwanie Polski z „pułapki średniego rozwoju”. Jak faktycznie wyglądają dotychczasowe osiągnięcia polskiej ekonomii w trwającej rewolucji technologicznej? Czy historie sukcesów polskich innowatorów są potwierdzeniem, czy zaprzeczeniem krajowego trendu? Te tematy poruszaliśmy podczas debaty 23 listopada 2017 r.