Klub Absolwentów UWłączymy, inspirujemy i angażujemy

Lekcja Pokaz Porady Warsztaty Wystawa

Artysta drzemie w każdym z nas? Cykl „Letnie śniadania z pasją”.

28 lipca 2018
dolne ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, ul. Dobra 56/66

Klub Absolwentów UW zaprasza na 4. śniadanie z cyklu Letnie śniadania z pasją. Lipcowe spotkania Klubu Absolwentów UW. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Letnie śniadania z pasją to propozycja utrzymania kontaktu z uczelnią po zakończonym cyklu debat „Widoki na przyszłość” i podjęcie tematów z szeroko rozumianej kultury, sztuki i zdrowia, które nie zmieściły się w cyklu spotkań i dyskusji w tym roku akademickim. To projekt angażujący absolwentów UW wokół wspólnych zainteresowań z różnych dziedzin: turystyki, sportu, muzyki, filmu, teatru, malarstwa, rękodzieła, mody itp.

Uniwersytet Warszawski to obecnie kilkaset tysięcy absolwentów, często najlepiej wykształconych, najbardziej twórczych i ambitnych przedstawicieli swoich pokoleń. „Ludzie UW” prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie te działania chcielibyśmy ukazać w cyklu Letnich śniadań z pasją. Chcielibyśmy, aby letnie spotkania były inspiracją do powstania klubów zainteresowań w Klubie Absolwentów UW.

Chodzisz do galerii i muzeów i podziwiasz sztukę? A może czujesz w sobie duszę artysty i chciałbyś sam spróbować tworzyć? Przyjdź na warsztaty artystyczne i przekonaj się! 

Warsztaty poprowadzą Katarzyna Lipska-Ziębińska – absolwentka PSM ART WZ UW oraz Beata Joanna Przedpełska – absolwentka Filologii Słowiańskiej UW oraz podyplomowego Studium Dziennikarstwa UW.

Warsztaty pod hasłem „WSZYSCY JESTEŚMY ARTYSTAMI”

Czy łatwo jest zostać artystą? A może wszyscy urodziliśmy się artystami, tylko nie mamy dość czasu lub odwagi, aby uzewnętrznić nasze zdolności?

Warto wziąć w rękę ołówek lub kredki i spróbować przenieść na papier swoje widzenie świata.

Najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania: CO rysujemy (przedmiot, portret, martwą naturę, pejzaż lub scenę z własnej wyobraźni), JAK rysujemy (realistycznie, a może abstrakcyjnie), CZYM rysujemy (szkic ołówkiem, tuszem, kolorowymi kredkami).

Proponuję wspólną zabawę w rysowanie, malowanie … i umawiamy się: teraz WSZYSCY JESTEŚMY ARTYSTAMI!

Beata Joanna Przedpełska

Warsztaty „ENERGIA KOLORÓW” malarstwo na tkaninie 

„Energia kolorów” malarskie warsztaty artystyczne, na których dowiemy się o znaczeniu i sile kolorów, o tym jak wykorzystywać dla siebie ich energię i co robić by poczuć ukojenie, światło i tęczę. Kolory są wszędzie wokół nas, pobudzają lub koją nasze zmysły, dlatego w przestrzeni zielonego parku o wiele lepiej się relaksujemy, a w ogrodzie pełnym intensywnej czerwieni róż czujemy napływ emocji i uczuć. Wszystko dlatego, że kolor czerwony to energia żywioł i entuzjazm, zieleń -uzdrowienie i swoboda myśli, żółty to kolor skupienia i koncentracji, pomarańcz – kolor równowagi, błękit – kolor swobody w komunikowaniu się, zaś fiolet to kolor spontaniczności i otwartości na świat i ludzi. Lecznicze działanie koloru wywodzi się nie tylko z filozofii sprzed kilku tysięcy lat, ale również z nauk ścisłych. W 1878 r. Edwin Babbitta przedstawił skuteczność metody leczenia kolorem w malowanych pomieszczeniach np. szpitalnych, a w 1933 Dinshab P.Ghadiali udowodnił w swych pracach naukowych skuteczność leczniczego oddziaływania kolorowego światła na nasz organizm polegających na naświetlaniu rozszczepionym widmem światła.

Bogactwo kolorów i dziedzin w jakich jest on obecny sprzyja naszemu rozwojowi nie tylko duchowemu, ale i emocjonalnemu.

Zatem zapraszam do stworzenia energetycznie bogatych mandali składających się z kolorów w układzie równowagi. Barwny krąg, który możemy mieć przy sobie np. na płóciennej torbie, będzie wprowadzał nas w stan ukojenia lub pobudzenia, będzie sprawiał radość i dawał satysfakcję i siłę do działania. Doświadczycie przepływu energii i wykonacie coś osobistego tylko dla siebie.

Zapraszam!

Katarzyna Lipska Ziębińska, artysta plastyk, menadżer kultury

czas: 28 lipca 2018 w godzinach 11.00-14.00

miejsce: dolne ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej, ul. Dobra 56/66

Moderator: Monika Sarnecka (absolwentka WNE i WZ UW)

fot. Marcin Kluczek

Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?