Co robią z nami media społecznościowe? Wpływ na psychikę, bańki informacyjne, konsumeryzm.

22 lutego 2018
ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro

Co robią z nami media społecznościowe? Wpływ na psychikę, bańki informacyjne, konsumeryzm to piąta debata z cyklu „Widoki na przyszłość” organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie jest otwarte dla publiczności. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

czas: 22 lutego 2018 w godzinach 18.30-20.30

miejsce: ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro

Moderator: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW)

Liczba użytkowników mediów społecznościowych na świecie wciąż rośnie i niedługo osiągnie 3 miliardy. Od ich upowszechnienia mija dekada, a ich twórcy są dziś jednymi z najbogatszych ludzi na świecie.

Inaczej wyglądają nasze praktyki towarzyskie i uczuciowe, podróże, konsumpcja kultury, zdobywanie wiedzy, społeczny aktywizm czy polityka.

Rewolucyjne zmiany dotknęły także gospodarki, tworząc nowe branże i zawody i doprowadzając do bankructwa i bezrobocia w innych.

Z tej perspektywy przyjrzymy się wpływowi serwisów społecznościowych m.in. na nasze relacje międzyludzkie, dobrostan psychiczny, czy decyzje zakupowe. Czy te zmiany mają wspólny mianownik? Czy jesteśmy świadomi ich charakteru i kierunku? Czy mamy na nie wpływ?

Bezpłatna rejestracja: https://lutowa-debata2018-klubu.evenea.pl

Dodaj wydarzenie do kalendarza google.

fot. Aleksandra Przybora