mgr Szymon Drabczyk – szukam pracy

31 marca 2019

Skończyłem Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (kierunek: stosunki międzynarodowe) Uniwersytetu Warszawskiego.

Od ponad 32 lat, do 28 lutego 2019r.  wykładowca na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych. Problematyka: Unia Europejska (zwłaszcza instytucje), integracja europejska, polityka regionalna UE, korzystanie z funduszy UE,  prawo własności intelektualnej, międzynarodowe stosunki polityczne, stosunki polsko-niemieckie. Byłem na Wydziale koordynatorem wymiany studenckiej i pracowników w ramach programów Socrates, Erasmus, ErasmusPlus. Dwukrotnie byłem na stypendium naukowym: w Darmstadt i w Bonn. Współorganizowałem kilkanaście studenckich polsko-niemieckich seminariów. Publikowałem artykuły naukowe i materiały dziennikarskie (np. we wrocławskim miesięczniku „Odra”).

Mam ponadprzeciętna znajomość kultury polskiej i niemieckiej, przede wszystkim w zakresie sztuk wizualnych, filmu, teatru.

Regularnie wyjeżdżam do Niemiec, gdzie mam trochę kontaktów w świecie naukowym i artystycznym.

Biegle znam język niemiecki w mowie i piśmie.

Język angielski znam biernie dobrze, natomiast swobodnie nie wypowiadam się i nie piszę w tym języku.

Dostatecznie – język rosyjski.

Mam 58 lat.

Jestem elastyczny, jeśli chodzi o wybór nowego zajęcia.

Szymon Drabczyk

kontakt: szymondrabczyk@gmail.com