Audycja radiowa

Wywiad z dr. Alicją Urbanik-Kopeć

5 października 2019
Radio Kampus 97,1 FM

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej audycji w roku akademickim 2019/2020 z podwójną absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego dr Alicją Urbanik-Kopeć.

Dr Alicja Urbanik-Kopeć ukończyła kulturoznawstwo i anglistykę w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW.

Badaczka historii literatury i kultury polskiej XIX wieku. Uczestniczyła w projekcie badawczym pt. Ekspozycje nowoczesności. Wystawy na ziemiach polskich w latach 1821–1929 a doświadczanie procesów modernizacyjnych.

Wydała też książki pt. Anioł w domu, mrówka w fabryce oraz Instrukcja nadużycia. Służące w XIX-wiecznych polskich domach.