Konkurs biletowy – Piękna i bestie

27 marca 2018
kino Elektronik

Internetowy konkurs Klubu Absolwentów UW oraz dystrybutora kinowego Aurora Films promuje film „Piękna i bestie” w reżyserii Kaouther Ben Hania.

Mamy do rozlosowania pięć podwójnych zaproszeń na „Piękna i bestie” we wtorek, 27 marca o godzinie 19.00 w kinie Elektronik.

„Piękna i bestie”
Najnowszy film cenionej tunezyjskiej reżyserki Kaouther Ben Hanii, pokazywany był m.in. na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes, gdzie zebrał owacje na stojąco.

„Piękna i bestie” to oparty na prawdziwych wydarzeniach, wstrząsający dreszczowiec o młodej kobiecie, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.  ***Zręcznie napisany i zrealizowany, ma tempo i napięcie, które odpowiednio łagodzą dyskomfort płynący z obserwowania wrażliwej młodej kobiety w roli ofiary. Podczas studenckiej imprezy, Mariam, młoda Tunezyjka, spotyka tajemniczego Youssefa, z którym decyduje się opuścić lokal. Rozpoczyna się długa noc, podczas której Mariam będzie musiała walczyć o swoją godność. Tylko jak uzyskać sprawiedliwość, gdy prawo jest po stronie prześladowców?

NAGRODY I FESTIWALE 2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes – sekcja Un Certain Regard 2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid – nagroda jury młodzieżowego, najlepszy reżyser (nominacja) 2018 – Nagrody Lumiere, przyznawane przez zagranicznych dziennikarzy pracujących we Francji (odpowiednik amerykańskich Złotych Globów) – najlepszy film francuskojęzyczny (nominacja)

SYLWETKA REŻYSERKI
Kaouther Ben Hania – przyszła na świat w 1977 w tunezyjskim Sidi Bu Zajd. Uczęszczała do szkoły filmowej w Tunisie. Już w trakcie studiów zrealizowała kilka filmów krótkometrażowych, które zostały dostrzeżone przez branżę. W 2004 roku podjęła naukę w Fémis – prestiżowej wyższej szkole filmowej w Paryżu. Następnie pracowała dla Al Jazeera Documentary Channel, w tym czasie nakręciła dokument „Les imams vont à l’école”. Za swój debiut pełnometrażowy, „Le challat de Tunis” (2013), feministyczną satyrę społeczną o Tunezji w przededniu arabskiej wiosny, zdobyła wiele wyróżnień na międzynarodowych festiwalach. Jej najnowszy film, thriller „Piękna i bestie”, został zakwalifikowany do sekcji Un Certain Regard na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2017. Po pokazie zebrał owacje na stojąco.

Filmografia: 2017 Piękna i bestie / Aala Kaf Ifrit2016 Zaineb takrahou ethelj2013 Le challat de Tunis 2013 Yed Ellouh (kr.m.) 2013 Wooden Hand (kr.m.) 2010 Les imams vont à l’école (dok.) 2006 Moi, ma sœur et la chose (kr.m.) 2004 La Brèche (kr.m.)

PYTANIE KONKURSOWE: Jaką nagrodę zdobyła „Piękna i bestie”?

Na odpowiedzi oczekujemy pod adresem: konkursy.klubu@uw.edu.pl do 26 marca do godz. 16.00 (z tytułem: „Piękna i bestie”). Prosimy o umieszczenie w odpowiedzi numeru swojego telefonu komórkowego.
Laureaci zostaną poinformowani w poniedziałek po godz. 16.00 o wygranej w SMS lub w odpowiedzi na e-mail.

Trailer: